EnteroZOO vrátí Vašeho mazlíčka zpět do formy

Jak poznat kvalitní psí konzervu?

Jak poznat kvalitní psí konzervu?

Kvalitní krmivo je alfou a omegou zdraví a vitality pejska. Pokud vaříte pro psa sami, tak přesně víte, jaké suroviny k tomu používáte. Omezujete tak riziko zdravotních potíží. Ovšem ne každý majitel má časovou kapacitu na to, dopřávat svému čtyřnohému příteli čerstvě uvařené krmivo dvakrát denně. Pak přicházejí na řádu masové konzervy nebo granule. Ale jak poznat ty opravdu kvalitní? O tom se dozvíte v dnešním článku.  

 

Psí konzervy rozdělujeme na dva druhy: masové konzervy a tzv. kompletní konzervy. Rozdíl je v tom, že kompletní konzervy by měly obsahovat všechny potřebné látky, zatímco masovou konzervu je vhodné doplnit o příkrm, třeba zeleninu. 

 

Při výběru konzervy je dobré zaměřit se nejen na složení, ale také na cenu. Konzervy s vysokým podílem masa bývají totiž výrazně dražší, avšak ani vysoká cena nesvědčí vždy automaticky o kvalitě. 

 

Co je tedy známkou toho, že pod krásným obalem nenajdete kvalitní produkt? 

  • Vysoký obsah vody ve složení.
  • Pokud ve složení nenajdete podrobný popis, jaké druhy masa a v jakém podílu konzerva obsahuje, zřejmě se jedná o produkt, který vašemu pejskovi moc neprospěje.
  • Řádek „maso a výrobky živočišného původu“ většinou znamená, že konzerva neobsahuje kvalitní maso, ale např. masokostní moučku apod. Zodpovědný výrobce zkrátka přizná, z čeho se jeho výrobek skládá.
  • Maso by mělo být uvedeno na prvním místě ve složení konzervy. Pak teprve by se tam mohly objevit ovoce, zelenina, rybí olej, rýže atd.

Jedná-li se o kompletní konzervu, obsahuje takový produkt vyvážený poměr živin a minerálů, které pes potřebuje denně přijmout. Je třeba proto dodržovat doporučené dávkování a nepřidávat do misky žádný další příkrm.          

 

POZOR: trávicí soustava zvířete se přizpůsobuje novému krmivu cca týden nebo dva. Na nové krmivo proto vždy přecházejte postupně. Je ovšem zcela normální, pokud se na začátku bude objevovat u zvířete průjem. K nápravě situace přispěje v tomto případě veterinární přípravek EnteroZOO, který napomáhá správnému fungování střev. V případě, že zažívací potíže přetrvávají, nechte si poradit od veterináře.

15.10.2020