vrátí Vašeho mazlíčka zpátky do života
Dietetický veterinární přípravek

Přidejte svou zkušenost

Prosím přidejte Vaše zkušenosti s EnteroZOO a pokud možno připojte i fotku léčeného mazlíčka.
Zkušenosti uživatelů

EnteroZOO funguje

Mám velmi dobré zkušenosti s EnteroZOO u psů. Funguje při průjmech. Také se nám osvědčil při kožních potížích. Máme stále doma, sáčky nosíme s sebou i na výlety, aby byl po ruce. Hanka

Hana Vurmová


Poděkování za EnteroZOO

Dobrý den. Ráda bych se podělila se všemi, kteří mají doma své mazlíčky a někdy se dostanou do úzkých. V podobné situaci jsem se ocitla, když se náš kocour  jednoho rána vrátil z „výletu“. Celý potrhaný, s nateklým okem, dopadající na přední tlapku. Nevím jak, ale vzpomněla jsem si na jeden slogan, který jsem viděla na mezinárodní soutěži, kterou pravidelně pořádají mělničtí kynologové.

Šlo o to, že ENTEROZOO by mělo vrátit Vašeho miláčka do života. Pátrala jsem všude, a našla v jedné lékárně. Jaké bylo moje překvapení, když po pár dnech se hnisající rány hojily, opuchliny splaskly, Filip přestal kulhat, měl se  opět k životu. Dnes je z něj opět kočičí playboy.

K tomu, svěřit se všem chovatelům mazlíčků, mě přiměl další můj příběh. Nedávno  jsem na naší chalupě uslyšela ve stodole naříkání koťátek. Jejich máma je opustila a zanechala osudu. Když jsem je našla, doslova jsem strnula. Chudinky byly hladové, tulily se k sobě, naříkaly, všude okolo bylo vidět, že trpí průjmem. Utratit je by byl zločin, tak jsem se jich ujala. V krabici jsem koťátkům udělala pelíšek, aby se cítila dobře a do jogurtu a další stravy jsem jim pravidelně míchala ENTEROZOO. Vynikající je v tom, že není cítit po žádných medikamentech a přísadách.  Prostě ideální. Dokonce mě ho koťata lízala i z prstu, kde mě gel uvízl. Podobně, jako u Filipa už za pár dní se trojčata měla k světu. Ani chudinky nevědí, že díky tak zázračné „medicíně“ se mohou radovat ze života. Ale vím to já, tak Vám děkuji.

Jana Dušková,  Mělník

Jana Dušková


Kočka po kastraci a použití EnteroZOO

EnteroZOO používám roky na průjem u zvířat, ale nyní jsem ho použila na detox po operaci kočky - kastraci. Druhý den kočky vypadala hrozně, nehýbala se, nejedla, byla skoro studená. Enetrozoo jsme rozředili s vodou a dali ji to do tlamy, za půl hodiny dali opět. Kočka se během dvou hodin obrovsky zlepšila a začala trochu jíst. Enterozoo odbourává zbytky anestezie a pomáhá při rekonvalescenci. Myslím, že by bez EnteroZOO chcípla. Doporučuji u všech zákroků i preventivně dávat několik dní předem. Jo a také máme vyzkoušeno mazání na začervenalou jizvu. Super věc, díky za Enterozoo. K

Karolína


léčba průjmu u koček

Ráda bych pochválila Entero Zoo. Moji kocouři měli 3týdny průjem, nezabírali atb. od Vet, dieta,černé uhlí ani probiotika. Byla jsem zoufalá, Vet mě vyhrožovala i vyšetřením střev v Praze apod. Náhodou jsem objevila tento přípravek. Trvalo sice 6dní, než se dostavil účinek, ale nyní jsou kocouři opět ve formě!lítají po bytě a užívají život s mojí rodinou.Bohužel od vet. jsem se doporučení nedočkala, nakonec se přiznala, že tento výrobek též používá!!! Holt peníze točí světem a veterináři raději předepisují atb. a různé léky, místo účinných a šetrných prostředků, jak pro zvířata, tak pro naši peněženku. Ať žije Entero Zoo

Kristýna Vorlíčková


Opravdu funguje

Tento přípravek nám zachránil naší fenku Pražského krysaříka, která měla ve stolici krev a zvracela. Vetrinář bohužel umí jen podávat antibiotika a nechávat dělat speciálni testy, které jsou na... a to za tisícové částky. Po podání toho přípravku byla do dvou dnů jak rybička. Díky za něj.

Jan V


Otrava ibalginem

Připojuji zkušenost s Enterozoo gel. Dvouletý ohař cca 25kg se nedopatřením dostal k platíčku ibalginu, které jak je známo způsobuje žaludeční vředy a v mnoha případech i selhání ledvin a poškození jater. Snědl cca 8 tabletek, což je téměř smrtelná dávka. Při zjištění o pozření těchto prášku bylo okamžitě vyvoláno zvracení a nasazen Enterozoogel, který jsem naštěstí měla doma. Pes přežil bez následků, hodnoty ledvin a jater vyhodnocené z krevních testů byly naprosto v pořádku. Enterozoogel mu pravděpodobně zachárnil život. Děkuji za něj!

Magdalena Putalová


Zkušenosti s ENTEROZOO

Dobrý den.

Dovolte mi, abych se svěřil s mými zkušenostmi s ENTEROZOO. Máme desetiletou fenku, Neli. Je to kříženec, pravděpodobně čivavy s jezevčíkem. Celý svůj psí život byla velmi čilá, aktivní, bez jakýchkoliv problémů jak s přijímáním potravy, pitím, tak s močením, vyměšováním. Z ničeho nic začala chřadnout. Polehávala, minimálně jedla, s pitím to také nebylo ideální. Na venčení jsme ji museli doslova vynášet, veterinář, i když velmi ochotný, zkušený, nepomohl. Při klasickém „sumitu“ na procházkách s pejskařema

jsem se dozvěděl o nevšedním detoxikačním gelu ENTEROZOO. Problém byl však v tom, že nebyl k sehnání. Zvěrolékař dokonce prozradil, že o onom přípravku ví, v ordinaci ho však neměl, ani netušil, kde se dá sehnat.   „ … snad v lékárně“, dodal. Po marném kolečku mezi lékárnami a prodejnami s potřebami pro domácí mazlíčky jsem ho objevil v malém obchůdku na sídlišti ve Vršovicích. Ihned jsme ENTEROZOO aplikovali a skutečný zázrak se dostavil. Už třetí den byl znatelný pokrok, za týden už Nelinka byla ve své kůži. Ve zdraví a plné svěžesti

Luboš Lidický

 

Luboš Lidický


Alergická reakce

Měl alergickou reakci na pipetu. Místo jsem mu tím mazala a ještě jsem mu ji podávala vnitřně. Během 3 dnů byl úplný klid už se vůbec nedrbal a nevytiral. Fakt super věcička.

Pavlína


EnteroZoo obě kočky vyzvracely jako nestravitelnou nudli

Před 14 dny mi v 1 dni asi 3x zvracela velká kočka, kterou chovám jen v bytě. Nemohla jíst nic jiného, než co mají další 2 kočky, ale zkusila jsem jí dát do tlamičky 1 čajovou lžičku Enterozoo. Kočka to po několika hodinách zvrátila jako nějakou nestravitelnou gelovou nudli. Před několika dny měl můj kocourek opakovaně řídkou stolici. Včera jsem mu dala do tlamičky 1 lžičku EnteroZoo - a výsledek? Dnes zvrátil nestravitelnou nudli EnteroZoo + to, co od rána snědl.

Naše reakce: Je možné, že kočičky byly začervené nebo měly v žaludku bezoary, což jsou nestravitelné chuchvalce chlupů. EnteroZOO pomohlo s jejich vyloučením. Podobně jako při otravě je dobré, když EnteroZOO nejdříve vyzvrací, v gelu mohou být viditelné navázané škodlivé látky. Pak je dobré podání EnteroZOO opakovat, aby se vyčistil i zbytek trávicího traktu.

Jana Hrbková


Cavalier king a EnteroZOO

Jsem dlouholetá chovatelka  svou profesí chovatelka cizokrajných zvířat. Čas od času se v každém chovu vyskytne problém s trávením u kterého se vyskytuje zvracení, průjem, nechutenství, spojené s dehydratací organizmu. Mnohdy je tento stav neznámého původu včetně otravy a může dojít i k uhynutí zvířete pokud nedojde rychlé pomoci. V takových případech se mě tato pomoc  osvědčila  v podání EnteroZOO gelu a v krátké době po jeho podání které následně opakuji se stav trávení upravil. Děkuji Bohu, že tento přípravek mám doma vždy k dispozici. Ušetřím mnohdy finance u veterináře i stav zvířátka které se dá rychle do pořádku. Doporučuji ho každému, kdo má pejska nebo i kočičku. Jeho složení je naprosto nezávadné a jsem ráda, že to co doporučuji, je poznatek z praxe a mohu zodpovědně poradit.
Běla Sochorová
chovatelská stanice ,,Ze Zámku Lešná",
www.cavalier-king.ic.cz


Otrava psa

Náš retriver sežral u paneláku návnadu s jedem, dali jsme mu hned do tlamy enterozoo rozředěné s vodou, jak nám potom řekl veterinář, tak mu to zachránilo život. V okolí takhle na otravu umřelo několik psů. EnteroZOO máme doma a doporučuju všem chovatelům.

Jarda


ZVÍŘE: MINIPRASÁTKO

VĚK: 4 rok

STAV PŘED PODÁNÍM:

Prasnička se dostala z vymezené ohrádky a přežrala se švestek, které sežrala včetně pecek. Ty byly pravděpodobně příčinou jejího apatického stavu a zadržování stolice.

PODÁNÍ:

Prasničce byla na poprvé podána dvojnásobná doporučená dávka tj. 0,5g na 1kg tělesné hmotnosti. Při hmotnosti prasničky 15kg byla první dávka o hmotnosti 10g, další dávky již po 5g s odstupem dvou hodin.

STAV PO PODÁNÍ: 

Již po prvním podání se prasničce začalo dařit lépe, apatie ustupovala. Po dvou hodinách došlo k prvnímu vyprázdnění, po kterém se jí viditelně ulevilo. Po šesti hodinách po prvním podání byla prasnička úplně v pořádku.

Richard


VĚC: ZPRÁVA O PODÁNÍ PŘÍPRAVKU ENTEROZOO

ZVÍŘE: KOZA

VĚK: 1,5 roku

STAV PŘED PODÁNÍM:

Koza měla nafouklé břicho, hodně ležela.

PODÁNÍ:

Koza dostávala 3x denně stříkačkou do tlamy rozmíchané Enterozoo ve vodě v dávce 0,5g na 1kg hmotnosti, odhadovaná váha kozy cca 20kg – podáno 10g na jednu dávku.

STAV PO PODÁNÍ: 

Stav kozy se začal rychle zlepšovat již po dvou podáních, koza byla aktivnější, břicho splaskávalo, méně polehávala, druhý den večer (tj.po 36 hodinách od zjištění problému) již byla zcela v pořádku.

Richard


VĚC: ZPRÁVA O PODÁNÍ PŘÍPRAVKU ENTEROZOO

ZVÍŘE: KŮŇ

VĚK: 21 let

STAV PŘED PODÁNÍM:

Koni se na levé straně krku objevila v září 2018 „vyrážka“ o velikosti v průměru cca 5cm, při dotyku byly cítit hrbolky, místy chyběla srst. Vyrážka se objevila pouze u jednoho koně ze šesti.

PODÁNÍ: 3x denně potíráno Enterozoo v silnější vrstvě na postižené místo.

STAV PO PODÁNÍ: 

Již po dvou dnech došlo k výraznému zlepšení, hrbolky se zmenšovaly, další srst už nevypadala.

Richard


EnteroZOO

Funguje skvěle, doporučuji

Jiřina


Chovatelka - rasa psů Jack Russel

Pro mě jako pro chovatele naprosto nezbytná věc - řeší průjmy, zvracení, případně i otravu. Výborně funguje i u malých štěňat.


U ježků může být průjem smrtelný, děkujeme EnteroZOO gelu za záchranu

Tak jako všechna zvířátka, tak i Afrického Pygmy ježka mohou trápit nepříjemné průjmy a zažívací potíže. Ať je to průjem, který nastal z nějakého stresu ( nové prostředí, dlouhý převoz..), ze špatné nebo tučnější potravy, zdravotních problémů apod.  Ne každý ví, že obyčejný průjem může být pro ježečka smrtelný a proto se jej snažíme co nejrychleji zastavit. Pokud u ježečka trvá průjem déle jak tři dny, je nutná návštěva veterinárního lékaře.  Co ale mohu udělat hned první den?  EnteroZoo gel dokáže až zázračně rychle průjem zastavit, váže na sebe toxiny, škodlivé látky, patogeny a alergeny a odvádí je stolicí z těla ven. Jeho dávkování, které s trochou citu nelze přehnat, snadné podávání v podobě suspenze v misce nebo napáječce, ho předurčuje ke snadnému a hlavně rychlému použití, bez nutnosti praxe. Ježkům lze v EnteroZoo gelu obalit potravu, nejlépe červy nebo jiný hmyz, který jim chutná. Dále se mi osvědčilo gel rozmíchat v mističce s vodou a nebo jednoduše natáhnout do stříkačky bez jehly a rovnou aplikovat do tlamičky. EnteroZoo gel nasadím ježečkovi ihned, jak vidím změnu jeho stolice. Používám ho i při léčbě antibiotiky, které někdy ježečkovi s průjmem a nechutenstvím také nepřilepší. Podat ho lze bez problémů i březím nebo kojícím samicím. Mláďatům také nijak neublíží. Nejednou nás EnteroZOo gel včasným podáním zachránil od nákladné veteriny nebo dlouhého léčení.

Veronika Heitzerová, CHS Pod Kalichem


Vyléčený průjem díky EnteroZOO - holandský ovčák

EnteroZOO jsme dostali na výstavě reklamní sáček, který zafungoval na průjem ihned.. Děkujeme. Pak jsem dávala ještě pejskovi asi dva dny několik lžiček za den a byl bez průjmu.


Morčata a zkušenosti s EnteroZOO

Často s morčátky cestujeme na výstavy nejen po ČR, ale i do zahraničí. V loňském roce jsme jako vystavovatelé na výstavě obdrželi jako dárek od vaší společnosti přípravek EnteroZOO. O několik týdnů později jsem letěla posuzovat výstavu ve finském Oulu. Do cestovní morčecí lékárničky jsem přibalila i EnteroZOO. Při letecké cestě z Finska jsem ho hned použila, protože samička, kterou jsem dostala darem od finské chovatelky, nechtěla po odstavu přijímat potravu. Po dvou dávkách EnteroZOO (1dávka = 1ml) se její apetit zvýšil a dnes je z ní krásná morčecí dáma, která se podílí na rozšíření chovu u nás nepříliš zastoupeného plemene rex. Děkujeme.

Andrea Kroftová - posuzovatelka morčat, Chovná stanice AndyMar


Mohu se jen opakovat, na EnteroZOO nedám dopustit a vždy už budeme mít raději doma.

Darja T.


Zpráva o podání přípravku EnteroZOO jehněti

ZVÍŘE: JEHNĚ

VĚK: 48 hodin

SITUACE: Ovce porodila v květnu dvě jehňata. Dva dny po porodu jedno z jehňat začalo mít zdravotní problémy.

STAV PŘED PODÁNÍM:

Měkká, kašovitá stolice, opakované, časté nucení vyloučit stolici – vždy trochu vyloučeno. Ulpívání stolice v okolí řitního otvoru a na zadních nohách. Jinak čilé se zájmem sát mléko.

PODÁNÍ: Enterozoo stříkačkou do tlamy v množství 0,5g na 1kg hmotnosti. Odhadovaná váha jehněte 3kg – podáno cca 6g dvakrát denně. Celkem podáno 6x.

STAV PO PRVNÍM PODÁNÍ: Nutkání na stolici je výrazně nižší, při půlhodinovém sledování stolice nevychází. Jehně není již tolik znečištěné v okolí řitního otvoru. Je velmi čilé se zájmem o okolní prostředí. Stolice je stále kašovitá, ale formuje se a odchází ve větším množství najednou.

DEN PO POSLEDNÍM PODÁNÍ ENTEROZOO: Na jehněti nejsou vidět známky znečištění, časté nucení na stolici není pozorováno.


Léčba hříbat EnteroZOO

Vážení, chtěl bych Vás seznámit s velice účinným detoxikačním gelem EnteroZOO, který vrátil do života naše hříbata. Jmenuji se Karel Gahlert, stáje máme v Chýnici. V současné době je mojí hlavní činností chov čistokrevných koní. Na veterinární klinice jsme prováděli inseminaci našich kobylek a díky úspěchu se nám narodily čtyři hříbátka. První měsíce se hříbata vyvíjeli normálně, ale začátkem zimy, zřejmě kvůli přechodu na zimní období, a také kvůli absenci mateřského mléka, začala hříbata ztrácet svojí obvyklou aktivitu. Většinu času hříbata polehávala, nežrala, ztrácela na váze a byla u nich pozorována průjmovitá tekutá stolice. Na veterinární klinice nám doporučili nasadit širokospektrá antibiotika, ale antibiotika neměla žádné pozitivní účinky. Na doporučení mého kamaráda chovatele jsem začal hříbatům podávat EnteroZOO. EnteroZOO je gel bez chuti a vůně, rozředil jsem ho v poměru 100g – 1 tuba na 1 litr vody a podával 2 tuby 3x denně. Průjem se značně zlepšil již první den po podání, druhý den přestal úplně a u zvířat bylo možné pozorovat výrazné zlepšení stavu. Nyní jsou naše hříbata velice aktivní a je na ně radost pohledět.


Doléčení vážného poranění tlapky pomocí EnteroZOO

Doléčení vážného traumatu rhodéského rigdebacka pomocí EnteroZOO

1. 8. 2013 byl vážně pokousán můj rhodéský rigdeback Vincent van Gogh vlčákem.

4. 8. 2013 jsem byl vystaven před vážné rozhodnutí, jestli budeme levou zadní tlapu až po hlezno amputovat nebo operovat a léčit, ale bez záruky toho, že pes bude ještě někdy chodit.

5. 8. 2013 jsme se rozhodli tlapu operovat.Tlapa byla velice zhmožděná, dvě prstové kosti byly překousnuté, každá nadvakrát, na spodu tlapy byla vykousnutá svalová hmota. Po dvouhodinové operaci se úspěšně podařily dát do kostí dráty, ale problém nastal s chybějící svalovou hmotou na tlapě. Tu nakonec pan veterinář musel zaštupovat jako ponožku. Psovi byla vybrána dávka antibiotik a zahájili jsme lokální léčbu mastí Hemagel Apotex – 2x denně přebal nohy.

25. 8. 2013 po dvaceti dnech léčby a každodenního převazu tlapy se rána nechtěla vůbec hojit. Na radu lékaře jsem začal aplikovat přímo do rány gel EnteroZOO, který jsem také převazoval 2x denně a rána se konečně, k mojí obrovské úlevě, začala hojit. EnteroZOO jsem Vincentovi dával také 2x denně přímíchané do žrádla, aby se rychleji vrátil do kondice. Průběh léčby jsem nafotil.

16. 9. 2013 jsme jeli na veterinu do Černošic na kontrolu a vytažení drátů z nohy a pan doktor se nestačil divit! Obě kosti přesně srostly a rána se zatáhla a začala se konečně krásně vyhojovat. Dle informace od pana veterináře se doba léčení zkrátila pomocí EnteroZOO gelu o celých 6 týdnů!

17. 9. 2013 Vincent začíná chodit po čtyřech!!!

Chtěl bych moc poděkovat skvělému panu veterináři MVDr. Vítu Lohrovi z Černošic, díky kterému můj pes znovu chodí a zároveň poděkovat přípravku EnteroZOO, díky kterému se rána krásně zahojila.


Konečně máme spokojená bříška, děkujeme EnteroZoo gelu!!!!

Ája P.


Léčení průjmu u zakrslého králíka

Dvouletý králík měl velký průjem, druhý den jsme zakoupili v lékárně EnteroZOO, rozmíchala jsem mu do pítka 1 lžičku EnteroZOO do 1 dcl vody, kterou překvapivě vypil. Již za dvě hodiny měl bobky. To byl večer. Ráno jsem se vzbudila a měl opět průjem, ale už jen malý, tak jsem mu dala další lžičku a pak ještě 2x během dne. Pak již byl v pohodě.

Lucka B., Praha


Zpráva o podání přípravku EnteroZOO králíčkovi

Zvíře: Králík malé plemeno, chovaný doma, cca 2kg

Věk: 3roky

Stav před podání: Velice řídký a téměř nepřetržitý průjem, který trval 2 dny. Ulpívání stolice v okolí řitního otvoru, na břiše a na nohách. Druhý den odpoledne nám poradili v chovatelských potřebách v Praze 9 zakoupit EnteroZOO. Podáno do napáječky v množství 1 čajová lžička do 1 dcl vody.

Stav po podání:
Stav po podání: Již 2 hodiny po podání měl králík bobky, neopakovali jsme tedy podání EnteroZOO. Ale další den měl králík opět průjem, ale podstatně mírnější než předchozí dny a po dalším podání EnteroZOO se již průjem neopakoval. Celkem podáno 3x. Velice rychlý a účinný nástup přípravku. 

Karel Gahlert, jezdecký klub Chýnice


Moje kočka mi málem chcípla,

asi sežrala otrávenou myš. Veterinář mi dal Enterozoo a během půl dne se z toho začala dostávat. Dávali jsme jí gel do tlamy stříkačkou. 

Milena M., Trutnov, duben 2013


Mám šestiletou siamskou kočku,

která nechodí ven a trpěla urolitiázou a zácpou. V roce 2010 prošla několika bolestivými cévkováními a posléze měla opakovaně diagnostikováno selhání ledvin. Myslela jsem, že umře. Naštěstí mi veterinář doporučil zázračný EnteroZOO, který ji zachránil život. Pomocí EnteroZOO se upravil kreatinin a močovina a od té doby se již selhání ledvin neopakovalo. Doporučuji.

Paní Teodora, březen 2013


Každé jaro kočky línají a zimní srst je jim nahrazena srstí novou.

Kočky si každý den srst olizují, je to instinkt, podmíněný odstraňováním vlastního pachu kvůli lepšímu lovu. Přitom kočky vylízanou srst polykají, a tak vznikají v žaludku kompaktní chlupové smotky (bezoáry), které neprojdou skrz vrátník do střeva. Aby se jich kočky zbavily, nutí je to požírat trávu, a proto často zvrací, až čtyřikrát, pětkrát za den. Samozřejmě, že v domácích podmínkách je to, mírně řečeno, nepříjemné a myslím, že ani kočky z toho nemají potěšení. Můj kocour (britská modrá kočka, stáří 5 let) má tyto problémy každé jaro. Zkusil jsem mu podávat preparát ENTERO ZOO, který se nedávno objevil na českém trhu. Účinek se projevil již následující den. Zvracení úplně ustalo a už se více neobjevilo. Nechystám se posuzovat mechanizmus účinku ENTERO ZOO v daném případě, ale předpokládám, že ENTERO ZOO brání vzniku chlupových smotků, přispívá ke zlepšení motorických a vyprazdňovacích funkcí trávicího traktu. Doporučuji po celé období línání koček přidávat každý den do jídla nebo vody tento preparát, který kočky přijímají překvapivě s chutí.

Petr Pour, Praha 6


Tím, že nejsme dobře obeznámeni s vhodným složením stravy pro psy, krmíme obvykle svého psa tím, co jíme sami.

Já jsem mu dal do misky velké množství kuřecích kostí, které zbyly po obědě. Následující den se pes cítil výrazně špatně. Opakovaně se objevila krvavá stolice, zvracení pěnivého hlenu. Pes neustále ležel, občas hltavě pil vodu. Na veterinární klinice, kam jsme jej odvezli, se na rentgenovém snímku ukázalo, že má tlusté střevo úplně ucpané drobnými kůstkami. Dali mu pro vyčištění klystýr, po něm odešla ve velkém množství stolice s velkým množstvím krve. Následující den krvácení pokračovalo (jako krvavý průjem). Začal jsem mu tedy do tlamy zavádět suspenzi ENTERO ZOO rozpuštěnou ve vodě (1 : 1) a to třikrát za den. Už navečer téhož dne se stav psa výrazně zlepšil, ustala krvavá stolice, objevila se u něj chuť k jídlu, pes začal být aktivní. Třetí den užívání ENTERO ZOO se stav psa úplně upravil.

Miroslav Kapolka, Praha 5


Léčba hříbat pomocí EnteroZOO

U jeho čtyřměsíčního hříběte se po vyjížďce do lesa objevila tekutá pěnivá stolice, která byla velice častá. Celkový stav hříběte se výrazně zhoršil. S obtížemi se stavělo na nohy, téměř neustále leželo. Nemělo ani sílu sát mateřské mléko. Karel Trumak, veterinář, mu začal podávat EnteroZOO - 2 polévkové lžíce 3x denně na půllitrovou láhev mléka – váha hříběte 80 kg). Účinek byl velice rychlý, takový efekt účinnosti léčby za svou praxi ještě nezažil. Už ráno následujícího dne bylo hříběti zdrávo, bylo aktivní, žralo i pilo jako před onemocněním.

Karel Trumak, obec Chýnice, Praha-západ, 10. 8. 2011