vrátí Vašeho mazlíčka zpátky do života
Dietetický veterinární přípravek

Zkušenosti uživatelů

Holandský ovčák křížený s německým

EnteroZOO jsme dostali na výstavě reklamní sáček, který zafungoval na průjem ihned.. Děkujeme. Pak jsem dávala ještě pejskovi asi dva dny několik lžiček za den a byl bez průjmu.

Klára

Morčata a zkušenosti s EnteroZOO

Často s morčátky cestujeme na výstavy nejen po ČR, ale i do zahraničí. V loňském roce jsme jako vystavovatelé na výstavě obdrželi jako dárek od vaší společnosti přípravek EnteroZOO. O několik týdnů později jsem letěla posuzovat výstavu ve finském Oulu. Do cestovní morčecí lékárničky jsem přibalila i EnteroZOO. Při letecké cestě z Finska jsem ho hned použila, protože samička, kterou jsem dostala darem od finské chovatelky, nechtěla po odstavu přijímat potravu. Po dvou dávkách EnteroZOO (1dávka = 1ml) se její apetit zvýšil a dnes je z ní krásná morčecí dáma, která se podílí na rozšíření chovu u nás nepříliš zastoupeného plemene rex. Děkujeme.

Andrea Kroftová - posuzovatelka morčat, Chovná stanice AndyMar

Andrea Kroftová

Mohu se jen opakovat, na EnteroZOO nedám dopustit a vždy už budeme mít raději doma.

Darja T.

Zpráva o podání přípravku EnteroZOO jehněti

ZVÍŘE: JEHNĚ

VĚK: 48 hodin

SITUACE: Ovce porodila v květnu dvě jehňata. Dva dny po porodu jedno z jehňat začalo mít zdravotní problémy.

STAV PŘED PODÁNÍM:

Měkká, kašovitá stolice, opakované, časté nucení vyloučit stolici – vždy trochu vyloučeno. Ulpívání stolice v okolí řitního otvoru a na zadních nohách. Jinak čilé se zájmem sát mléko.

PODÁNÍ: Enterozoo stříkačkou do tlamy v množství 0,5g na 1kg hmotnosti. Odhadovaná váha jehněte 3kg – podáno cca 6g dvakrát denně. Celkem podáno 6x.

STAV PO PRVNÍM PODÁNÍ: Nutkání na stolici je výrazně nižší, při půlhodinovém sledování stolice nevychází. Jehně není již tolik znečištěné v okolí řitního otvoru. Je velmi čilé se zájmem o okolní prostředí. Stolice je stále kašovitá, ale formuje se a odchází ve větším množství najednou.

DEN PO POSLEDNÍM PODÁNÍ ENTEROZOO: Na jehněti nejsou vidět známky znečištění, časté nucení na stolici není pozorováno.

Léčba hříbat EnteroZOO

Vážení, chtěl bych Vás seznámit s velice účinným detoxikačním gelem EnteroZOO, který vrátil do života naše hříbata. Jmenuji se Karel Gachlert. V současné době je mojí hlavní činností chov čistokrevných koní. Na veterinární klinice jsme prováděli inseminaci našich kobylek a díky úspěchu se nám narodily čtyři hříbátka. První měsíce se hříbata vyvíjeli normálně, ale začátkem zimy, zřejmě kvůli přechodu na zimní období, a také kvůli absenci mateřského mléka, začala hříbata ztrácet svojí obvyklou aktivitu. Většinu času hříbata polehávala, nežrala, ztrácela na váze a byla u nich pozorována průjmovitá tekutá stolice. Na veterinární klinice nám doporučili nasadit širokospektrá antibiotika, ale antibiotika neměla žádné pozitivní účinky. Na doporučení mého kamaráda chovatele jsem začal hříbatům podávat EnteroZOO. EnteroZOO je gel bez chuti a vůně, rozředil jsem ho v poměru 100g – 1 tuba na 1 litr vody a podával 2 tuby 3x denně. Průjem se značně zlepšil již první den po podání, druhý den přestal úplně a u zvířat bylo možné pozorovat výrazné zlepšení stavu. Nyní jsou naše hříbata velice aktivní a je na ně radost pohledět.

Doléčení vážného traumatu rhodéského rigdebacka pomocí EnteroZOO

1. 8. 2013 byl vážně pokousán můj rhodéský rigdeback Vincent van Gogh vlčákem.

4. 8. 2013 jsem byl vystaven před vážné rozhodnutí, jestli budeme levou zadní tlapu až po hlezno amputovat nebo operovat a léčit, ale bez záruky toho, že pes bude ještě někdy chodit.

5. 8. 2013 jsme se rozhodli tlapu operovat.Tlapa byla velice zhmožděná, dvě prstové kosti byly překousnuté, každá nadvakrát, na spodu tlapy byla vykousnutá svalová hmota. Po dvouhodinové operaci se úspěšně podařily dát do kostí dráty, ale problém nastal s chybějící svalovou hmotou na tlapě. Tu nakonec pan veterinář musel zaštupovat jako ponožku. Psovi byla vybrána dávka antibiotik a zahájili jsme lokální léčbu mastí Hemagel Apotex – 2x denně přebal nohy.

25. 8. 2013 po dvaceti dnech léčby a každodenního převazu tlapy se rána nechtěla vůbec hojit. Na radu lékaře jsem začal aplikovat přímo do rány gel EnteroZOO, který jsem také převazoval 2x denně a rána se konečně, k mojí obrovské úlevě, začala hojit. EnteroZOO jsem Vincentovi dával také 2x denně přímíchané do žrádla, aby se rychleji vrátil do kondice. Průběh léčby jsem nafotil.

16. 9. 2013 jsme jeli na veterinu do Černošic na kontrolu a vytažení drátů z nohy a pan doktor se nestačil divit! Obě kosti přesně srostly a rána se zatáhla a začala se konečně krásně vyhojovat. Dle informace od pana veterináře se doba léčení zkrátila pomocí EnteroZOO gelu o celých 6 týdnů!

17. 9. 2013 Vincent začíná chodit po čtyřech!!!

Chtěl bych moc poděkovat skvělému panu veterináři MVDr. Vítu Lohrovi z Černošic, díky kterému můj pes znovu chodí a zároveň poděkovat přípravku EnteroZOO, díky kterému se rána krásně zahojila.

Jakub Kober a pes Vincent van Gogh.

Konečně máme spokojená bříška, děkujeme EnteroZoo gelu!!!!

Ája P.

Léčení průjmu u zakrslého králíka

Dvouletý králík měl velký průjem, druhý den jsme zakoupili v lékárně EnteroZOO, rozmíchala jsem mu do pítka 1 lžičku EnteroZOO do 1 dcl vody, kterou překvapivě vypil. Již za dvě hodiny měl bobky. To byl večer. Ráno jsem se vzbudila a měl opět průjem, ale už jen malý, tak jsem mu dala další lžičku a pak ještě 2x během dne. Pak již byl v pohodě.

Lucka B., Praha

Zpráva o podání přípravku EnteroZOO králíčkovi

Zvíře: Králík malé plemeno, chovaný doma, cca 2kg

Věk: 3roky

Stav před podání: Velice řídký a téměř nepřetržitý průjem, který trval 2 dny. Ulpívání stolice v okolí řitního otvoru, na břiše a na nohách. Druhý den odpoledne nám poradili v chovatelských potřebách v Praze 9 zakoupit EnteroZOO. Podáno do napáječky v množství 1 čajová lžička do 1 dcl vody.

Stav po podání:
Stav po podání: Již 2 hodiny po podání měl králík bobky, neopakovali jsme tedy podání EnteroZOO. Ale další den měl králík opět průjem, ale podstatně mírnější než předchozí dny a po dalším podání EnteroZOO se již průjem neopakoval. Celkem podáno 3x. Velice rychlý a účinný nástup přípravku. 

Moje kočka mi málem chcípla,

asi sežrala otrávenou myš. Veterinář mi dal Enterozoo a během půl dne se z toho začala dostávat. Dávali jsme jí gel do tlamy stříkačkou. 

Milena M., Trutnov, duben 2013

Mám šestiletou siamskou kočku,

která nechodí ven a trpěla urolitiázou a zácpou. V roce 2010 prošla několika bolestivými cévkováními a posléze měla opakovaně diagnostikováno selhání ledvin. Myslela jsem, že umře. Naštěstí mi veterinář doporučil zázračný EnteroZOO, který ji zachránil život. Pomocí EnteroZOO se upravil kreatinin a močovina a od té doby se již selhání ledvin neopakovalo. Doporučuji.

Paní Teodora, březen 2013

Každé jaro kočky línají a zimní srst je jim nahrazena srstí novou.

Kočky si každý den srst olizují, je to instinkt, podmíněný odstraňováním vlastního pachu kvůli lepšímu lovu. Přitom kočky vylízanou srst polykají, a tak vznikají v žaludku kompaktní chlupové smotky (bezoáry), které neprojdou skrz vrátník do střeva. Aby se jich kočky zbavily, nutí je to požírat trávu, a proto často zvrací, až čtyřikrát, pětkrát za den. Samozřejmě, že v domácích podmínkách je to, mírně řečeno, nepříjemné a myslím, že ani kočky z toho nemají potěšení. Můj kocour (britská modrá kočka, stáří 5 let) má tyto problémy každé jaro. Zkusil jsem mu podávat preparát ENTERO ZOO, který se nedávno objevil na českém trhu. Účinek se projevil již následující den. Zvracení úplně ustalo a už se více neobjevilo. Nechystám se posuzovat mechanizmus účinku ENTERO ZOO v daném případě, ale předpokládám, že ENTERO ZOO brání vzniku chlupových smotků, přispívá ke zlepšení motorických a vyprazdňovacích funkcí trávicího traktu. Doporučuji po celé období línání koček přidávat každý den do jídla nebo vody tento preparát, který kočky přijímají překvapivě s chutí.

Petr Pour, Praha 6

Tím, že nejsme dobře obeznámeni s vhodným složením stravy pro psy, krmíme obvykle svého psa tím, co jíme sami.

Já jsem mu dal do misky velké množství kuřecích kostí, které zbyly po obědě. Následující den se pes cítil výrazně špatně. Opakovaně se objevila krvavá stolice, zvracení pěnivého hlenu. Pes neustále ležel, občas hltavě pil vodu. Na veterinární klinice, kam jsme jej odvezli, se na rentgenovém snímku ukázalo, že má tlusté střevo úplně ucpané drobnými kůstkami. Dali mu pro vyčištění klystýr, po něm odešla ve velkém množství stolice s velkým množstvím krve. Následující den krvácení pokračovalo (jako krvavý průjem). Začal jsem mu tedy do tlamy zavádět suspenzi ENTERO ZOO rozpuštěnou ve vodě (1 : 1) a to třikrát za den. Už navečer téhož dne se stav psa výrazně zlepšil, ustala krvavá stolice, objevila se u něj chuť k jídlu, pes začal být aktivní. Třetí den užívání ENTERO ZOO se stav psa úplně upravil.

Miroslav Kapolka, Praha 5

Karel Trumak má na svém hospodářství 12 koní.

U jeho čtyřměsíčního hříběte se po vyjížďce do lesa objevila tekutá pěnivá stolice, která byla velice častá. Celkový stav hříběte se výrazně zhoršil. S obtížemi se stavělo na nohy, téměř neustále leželo. Nemělo ani sílu sát mateřské mléko. Karel Trumak, veterinář, mu začal podávat EnteroZOO - 2 polévkové lžíce 3x denně na půllitrovou láhev mléka – váha hříběte 80 kg). Účinek byl velice rychlý, takový efekt účinnosti léčby za svou praxi ještě nezažil. Už ráno následujícího dne bylo hříběti zdrávo, bylo aktivní, žralo i pilo jako před onemocněním.

Karel Trumak, obec Chýnice, Praha-západ, 10. 8. 2011