vrátí Vašeho mazlíčka zpátky do života
Dietetický veterinární přípravek

Poradna
Hana Dančíková
11.06.2019

Mnohokrát děkuji za odpověď, ale buď zcela nechápu odpověď nebo jsem se špatně zeptala. Že EnteroZoo nevyřeší ochablý jícen je mi jasné, potřebuji vědět, zda jím mohu nahradit příznaky potlačující Gaviscon či zda musí Gaviscon užívat i nadále. A pokud má brát i Gaviscon, který bere hned po jídle, mám dávat EnteroZoo s odstupem těch níže zmíněných 2 hodin a raději 2 hodiny před nebo 2 hodiny po jídle? A jinak sliznice prý má podle vyšetření krásné a beze změn. Mnohokrát děkuji za upřesnění.

Dobrý den, Gaviscon můžete užívat současně, jen je potřeba - jak píšete - nechat odstup mezi Gaviscon a EnteroZOO 2 hodiny, raději před jídlem. Vynechání Gavisconu a nahrazení EnteroZOO bych volila až po konzultaci s veterinářem.

Hana Dančíková
07.06.2019

Krásný dobrý den, mám 7 letého křížence jezevčíka a francouzského buldočka. Od malička byl týraný jak fyzicky, tak hlady (v 1,5 roce vážil 4,5 kg nyní 9,75). Máme ho od jeho 2 let a od začátku má potíže se zažíváním. Stále krkal, až ho to v noci budilo. Nechali jsme udělat endoskopii, výsledkem byl nález, že má ochablý vstup z jícnu do žaludku. Teď dáváme Eukanubu Intestinal namočenou 3x denně z vyvýšených misek a Gaviscon. Potíže se zmírnily, ale Gaviscon mu hrubě nechutná. Mohl by ho Entero Zoo nahradit? Děkuji

Dobrý den, podáním EnteroZOO nic nezkazíte, se zažíváním mu rozhodně pomůže, ale s ochablým jícnem nikoli. Každopádně EnteroZOO také hojí sliznice trávicího traktu. Gel je bez chuti a zápachu a určitě mu nebude dělat problémy jeho konzumace. Podávejte týden 3x denně čajovou lžičku rozmíchanou v jídle nebo na pamlsku a pak můžete snížit na podávání 1x denně po neomezeně dlouho dobu. Hezký den a držíme palce!

Zuzka
12.04.2019

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda enterozoo gel mohou i plazi, konkrétně suchozemské želvy ? Děkuji.

Dobrý den, ano, EnteroZOO mohou užívat i želvy, dávkování je dle váhy zvířete :)

Radka
01.04.2019

Dobrý den,jak dlouho mohu používat gel v případě u mého psa vleklejšího problému, vracejícího se někdy krvavého průjmu, škrundání ve střevech, bolení břicha, pak zase pár dnů ok a znovu. Bere už delší dobu od veterinářky atb Entyzol už v malé dávce,ale nezabírá to. Prý má bakteriální přerůstání ve střeve s velkou pravděpodobností, byli bakterie i v trusu opakovaně přemnožené. Užívá pravidelně i Probiovet do jídla. Stačí Entero dávkovat 2x denně? Prý nelze přidávat do jídla s dalšími doplňky. Musí brát kloubní sirup, vitamíny na ledviny a na játra, dále Ventolin sirup na bronchitidu. Lze podávat spolu? Možná má i alergii na nějakou potravinu, měníme tedy i jídlo. Prosím o radu při jeho diagnoze jak a jak dlouho užívat. Předtím bral často Diadogs to mu vždy zabralo na pár dnu,ale ne nastálo, nebo na delší dobu max.14dní. Díky moc.

Dobrý den, EnteroZOO si velice dobře poradí s chronickými potížemi u psů. Můžete jej podávat neomezeně dlouhou dobu, jen je potřeba nechat dvě hodiny odstup mezi užitím EnteroZOO a mezi jinými doplňky či léky, aby se nesnižovala účinnost. EnteroZOO také pomáhá vyvázat alergeny a škodlivé produkty metabolismu = pomáhá odstraňovat škodliviny a tím pomáhá játrům a dalším orgánům. Podávejte týden 3x denně dle váhy a pak snižte na 1x denně, rozmíchat do jídla.

Petra
29.03.2019

Dobry den. Mohu to dát i kočičce, která byla přiotrávená a bojuje už druhý týden? Polehává a nelepší se to. Děkuji

Dobrý den, zcela jistě kočičce dejte EnteroZOO, pokud nejí a nemůžete jej přidat do žrádla, tak jí ho podejte do tlamičky vodou trošku rozředěný pomocí stříkačky. EnteroZOO zachytí toxické látky a její stav by se měl výrazně zepšit, Podávejte 3x denně alespoň ještě týden. Držíme palce!

Marie
12.03.2019

Mám fenku která má štěňatka už týdny a má průjem. Změnila jsem i granule pro kojící feny a nic moc se tzo nezměnilo. Můžete pomoct. Děkuji .

Dobrý den, určitě můžete fence a v případě potřeby i štěňatům podat EnteroZOO. EnteroZOO umí zničit nejen bakterie, ale i viry.. Rozpis dávkování je na webu enterozoo.eu nebo na příbalovém letáku, EnteroZOO se nevstřebává, nemusíte se bát předávkování..

Dana
02.02.2019

Dobrý den , chci Vás poprosit o radu , jestli můj pejsek může Enterozoo ? Loni v dubnu byl na operaci kolínka , od té doby zhoršené up/uc ledvin , neustále se opakující krvácivé močení , nasazena antib. Když to ustoupí , nastanou po pár dnech krvácivé průjmy (někdy i zvracení).Po celou dobu bereme i lék na srdíčko Lozap 12,5 (půlku) . Teď momentálně jsme asi od listopadu na Noroclavu 250 asi 3 týdny , po té během vánoc opět epizoda s antib. Po té hned přechod na Biseptol (po 2 týdnech zhoršení opět s krví)Opět návrat k noroclavu 2krát denně a v poledne entizol 125 mg.Zjištěn akutní zánět slinivky . Jsme bezradní .Tedíček je yorkšír , necelých 6kg. Mohu mu touto pastou POMOCI? Moc Vám děkujeme za odpověď. Sigmundovi

Dobrý den paní Sigmundová, určitě můžete Tedíčkovi EnteroZOO podávat, jen je potřeba ponechat mezi léky, které užívá a užitím EnteroZOO pauzu asi 2 hodiny. EnteroZOO by mělo pomoci nejen zvládnout potíže se zažíváním, ale i by se měl zlepšit jeho celkový stav. Můžete mu dávat každý den jednu čajovou lžičku buď do jídla nebo na pamlsek. Gel je bez chuti a zápachu, zvířata jej přijímají bez problémů. EnteroZOO můžete podávat neomezeně dlouho, pokud by měl pejsek nějaký akutní stav - průjmy, můžete mu dávku podat i několikrát denně. Shrnu asi takto, zpočátku mu dávejte asi týden nárazovou léčebnou kúru - 3x denně čajovou lžičku, pokud by měl zácpu, tak dávku snižte. Poté dávejte každý den jednu čajovou lžičku, můžete podávat opravdu dlouhodobě, EnteroZOO na sebe neváže látky tělu potřebné, jen je nutné ponechat ty dvě hodiny odstup od léků. Držím palce!

Tomáš
19.01.2019

Dobrý den, kromě detoxikačního účinku zahušťuje enterozoo také stolici ? A popřípadě dá se toto léčivo použít jako lék první volby na průjem místo carbo medicinalis,attapectinu či smecty ?

Dobrý den, ano, v případě akutního průjmu nebo otravy je EnteroZOO lékem první volby. Na akutní průjmy funguje rychle, stolice se většinou upraví do několika hodin. Vodu nevstřebává, je hydrofobní, takže je jej možné používat u průjmů i dlouhodobě a nedochází k dalšímu odvodnění organismu. Dále má také schopnost regenerovat střevní klky a snižuje jejich zánětlivost.

Mirka
19.01.2019

Dobrý den. Může EnteroZoo i pes který užívá Cardisure, Verospiron, Furosoral a Karsivan? Neabsorbuje gel i léky? Pes je potravinový alergik. Děkuji.

Dobrý den, ano, i pes, který užívá léky, může užívat EnteroZOO, ale je potřeba dodržet mezi podáním alespoň dvě hodiny, aby nedocházelo ke snižování účinku.

Petra
13.01.2019

Dobrý den, je možné váš přípravek při pozření jedu na myši? 4kilový pejsek. Moc děkuji Petra Janovská

Dobrý den, určitě, EnteroZOO umí navázat i různé typy jedů. Ale je nutné jej podat co nejrychleji. Při závažné otravě nebo intoxikaci se podává takto: První dávka – tři standardní jednorázové dávky a pak standardní dávka každou hodinu po dobu 24 hodin. Podávat po dobu 5 dnů. EnteroZOO vyrábíme i v jednorázových sáčcích právě pro případy otravy, aby je mohli mít chovatelé u sebe pro akutní případy.. Držíme palce

Jana
03.01.2019

Dobrý den, mám 11letou kočku a má průjem, teď i zvrací. Chuť k jídlu má, ale granule hned vyzvrací. Můžu jí dát EnteroZoo a pak jídlo nebo raději jen gel a nechat chvíli hladovět?

Dobrý den, můžete vyzkoušet EnteroZOO přimíchat do krmení. Ale pokud má nějaký akutní stav (průjem, zvracení), určitě neškodí nechat den hladovět.

Anna
18.12.2018

Dobry den. Mam psika ma 10 rokov a 6.7 kg. Premnozili sa u neho v creve clostridie a ma zapal cierv a mal krvavu stolicu, beirie teraz antibiotika. Mozem mu podavat tento pripravok?

Dobrý den, EnteroZOO by měl bakterie clostridie zničit a se stolicí odvést z těla ven. Pomůže i na srovnání užitečných bakterií. Jen je nutné dát dvouhodinový odstup mezi užitím antibiotik a EnteroZOO.

eva
12.12.2018

dobry den. Muzu dat enteroZoo gel i kocicce, ktera byla přiotravená, ale veterinář jí něco napíchal proti otrave, ale bojuje s tímuz druhy tyden. Je hubena a porad polehava.

Dobrý den, zcela jistě kočičce dejte EnteroZOO, pokud nejí a nemůžete jej přidat do žrádla, tak jí ho podejte do tlamičky vodou trošku rozředěný pomocí stříkačky. EnteroZOO je detoxikační přípravek a zachytí veškeré toxické látky, určitě tím kočičce pomůžete. Držíme palce!

Lenka
05.12.2018

Dobrý den,mám asi roční kočku a uz druhý den zvrací bílou pěnu.neji.nevim co mam dělat

Dobrý den, jako první pomoc je EnteroZOO určitě vhodné, rozřeďte gel ve vodě a dejte kočce přímo do tlamy. Určitě je vhodná návštěv veterináře!

Dana Valdrova
04.12.2018

Dobrý den, chci se zeptat joksir 7 let 2 měsíce měl hypoalergenni granule, že asi má alergii na pšenici a kureci, jenže nám granule došly tak jsme mu dali přes sobotu neděli kralici vařené a jatru kureci od včera má opět granule a včera i dnes zvrací gra zle nestravene 2krat včera a 2 krát dnes jinak je hravý, co dělat? Dik

Dobrý den, EnteroZOO gel je vhodný i při citlivém trávení zvířete, můžete mu podávat každý den jednu dávku a v případně akutních potíží - průjmů až 6x denně.

Daniela Marhefkova
14.11.2018

Dobry den rano som nasla nasmu psikovi nad uskom taku zacervenalu skvrnku ako lisinu a hned som si vsimla ze ma zapalene a rozsktiabane usko mozem mu enterozoo potriet ten flak aj uskona usko dostal antibiotikove kvapky mozem kombinovat vdaka za radu

Dobrý den, určitě můžete nanášet i lokálně na postižená místa několikrát za den, pomoci by EnteroZOO mělo rychle, mazat můžete dle potřeby i dlouhodobě

Andrej
07.11.2018

Dobrý deň, máme 3kg yorkshire teriera. V noci zvracal trocha pamlsku čo zjedol, cez den zltu penu alebo zlc. Mozem mu na tento stav podať EnteroZoo? Ak ano tak v akom davkovaní a ako dlho aby sa upravila cela peristaltika čriev a organizmu? Dakujem za odpoveď.

Dobrý den, i při zvracení můžete ENteroZOO podat. Nejen, že nachytá škodlivé látky, které zvracení způsobily, ale také zhojí sliznice, jak poškozený žaludek či střeva, tak jícen, který je při zvracení podrážděný.

Daniela Marhefkova
05.11.2018

Prosim vas na akej baze je vyrobeny vas pripravok pre zvieratka? Ma nejake vedlajsie ucinky alebo je tam nejaka chemia ktora by mohla poskodit psikovi nejake organy dakujem

Dobrý den, EnteroZOO je gel vyrobený na bázi organického křemíku, nevstřebává se a do sebe nachytává škodlivé látky, bakterie a viry a také zplodiny metabolismu. Společně se stolicí je odvádí ven. Pomáhá nejen lepšímu trávení, ale také pomáhá detoxikačním orgánům jako jsou játra..

Martina
05.11.2018

Dobrý deň, cez víkend som mi odporučila doktorka EnteroZoo na riedku stolicu môjmu 7 mesačnému šteniatku a niekde som čítala že sa musí pridávať aj probiotikum? ďakujem za skorú odpoveď a prajem krásny deň.

Dobrý den, určitě probiotika potřeba k EnteroZOO nejsou, ale nic se nestane, když je bude štěně užívat.. Je ale potřeba dvouhodinový odstup mezi užitím EnteroZOO a probiotik (vlastně každého léčiva)

P
29.10.2018

Dobry den. Da sa objednat aj zo Slovenska?

Dobrý den, na Slovensku máme distributora a určitě je k dostání nejen ve slovenských chovatelských potřebách, ale i na internetu.

Dagmar
15.10.2018

Dobrý den, mám 5 měsíční štěně s podezřením na potravinovou alergii, momentálně jsme na veterinární dietě, aby se to potvrdilo, ale průjem bohužel stále nechce ani po týdnu ustoupit, i když ostatní příznaky alergii odeznívají krásně. Chci se zeptata jestli je EntroZoo doporučováno i pro tento případ, popřípadě jak dávkovat?

Dobrý den, určitě doporučujeme na potravinovou alergii EnteroZOO vyzkoušet, gel by měl na průjem "zabrat" za několik hodin až dní. Je účinný i na projevy alergie- svědění, zarudnuté apod. Dávkování záleží na váze, psi a štěňata se dávkují takto: do 4 kg ½ kávové lžičky 1-3x denně, do 15 kg 1 kávová lžička 1-3x denně, 15 – 50 kg 1 vrchovatá kávová lžička 1-3x denně, od 50 kg výše 1 polévková lžíce 1-3x denně - podávat přímo do tlamy nebo přimíchat do krmiva nebo na pamlsek nebo rozmíchat v přiměřeném množství vody a podávat plastovou stříkačkou do tlamy. Pokud bude mít s alergií potíže dlouhodobě, gel je možné podávat každý den jednu dávku. V případě akutního zhoršení či průjmu se může užívat až 6x denně.

Petr
26.09.2018

Dobrý den, mám dvouletého malého pejska kříženec jezevčíka, 5kg, zvýšené jaterní testy ALT 5,9 , prý je normální do čísla jedna. Veterinář mi doporučil pro snížení EnteroZOO, jaké mám zvolit dávkování? Děkuji Petr

Dobrý den Petře, ohledně řešení situace s onemocněním jater u psů : EnteroZOO gel je vhodné použít v dávce 1 kávovou lžičku a to alespoň 3x denně po dobu šesti týdnů. Velice také záleží na tom, čím je psík krmen (granule, konzervy, vařené maso atd.). Je to v podstatě mladý pes, ALT je vysoké, není mi známo, co tento stav vyvolalo, jestli infekce jater, či intoxikace nějakou látkou? Lze doporučit i tzv. veterinární dietu (granule, kapsičky) s obsahem látek šetřící jaterní parenchym, od mnoha výrobců. Bylo by vhodné po čase udělat další vyšetření krve na jater. enzymy, aby se případně zjistilo zlepšení zdravotního stavu. EnteroZOO se nevstřebává do organismu a je velice bezpečné, může se užívat prakticky po celý život zvířete.

Markéta
19.09.2018

Dobry den,mam stafordku,budou ji 3roky.Uz v minulosti se u ni objevilo nahle zvraceni.Co sni to nahle vyvrhne,bez pumpovani.Kdyz ji stihnu pred tim chytit,jakoby uklidnit,nic se nedeje.Nyni ma 6tydenni stenata,toto se deje uz asi 14dni denne+ma prujem.Nevim cim ji krmit,myslim ze na vine je psychika.Je hubena,nejradeji by jen aportovala.Myslite,ze i na tohle ji muze pripravek pomoci? Ma asi 20kg,dekuji

Dobrý den Markéto, těžko říci, z čím je zvracení vyvolané, ale podáváním EnteroZOO nic nezkazíte. Gel mohou i kojící fenky, na průjem by měl zabrat velice rychle, doporučuje se 3x denně 1 lžičku (zamíchat do žrádla nebo na paamlsek) po dobu asi 3 dnů a pak můžete postupně snižovat až na 1x denně. užívání je možné každodenní a dlouhodobé i několik měsíců.

Tereza
11.09.2018

Dobrý den, pes lečen ATB na zánět tenkého střeva. Na průjem podán tento gel. Po prvním požití měla ve stolici tmavou krev. Cím to může být způsobeno?

Dobrý den, EnteroZOO je gel poloprůhledný, který rozhodně stolici nezabarví. Tmavá krev ve stolici je vážný důvod k návštěvě veterináře!

Karel Gal
01.09.2018

Prosim mam doma fenecku 6kg je lecena z ubyvani cervenych krvinek leky ma Famosan100g a ,Dermipred100g a trpi upornymi prujmy mohu pouzit vami doporuceny prostredek? Dekuji

Dobrý den, určitě můžete EnteroZOO podávat každodenně, jen je potřeba ponechat odstup mezi užitím jiných léků asi 2 hodiny.

Katarina
17.08.2018

Dobry den, Odkedy som v nedavnej minulosti kupila nove balenie Enterozoo gelu, pes ho po kazdom uziti vyvracia. Doteraz som takyto problem pri podavani gelu nikdy nemala. Je to bezna reakcia? K.

Dobrý den, ještě nikdy jsme se s podobnou reakcí nesetkali, EnteroZOO funguje jako "chytrá houba", co nasává škodliviny, není tam žádná látka, která by se vstřebávala a měla vyvolávat nějakou reakci.. natož zvracení. Pravděpodobně to byla shoda okolností a zvracení bylo vyvoláno jinou příčinou.

Marie
14.08.2018

Dobrý den, mám doma EnteroZoo a chtěla jsem se zeptat zda jím mohu mazat jizvu druhý den po kastraci psa. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, určitě můžete EnteroZOO gel mazat na ránu, pomůžete tím hojení. Také je možno užívat vnitřně alespoň 5 dní, pokud byl pes v narkoze, tak mu to pomůže odstranit nežádoucí zbytky léčiv a zrychlí se celková regenerace.

Tereza
06.08.2018

Dobrý den, je možné současné podávání přípravku EnteroZOO s lékem na srdce Cardisure u čivavy (věk 8 let, hmotnost 2 kg, krmena domácí vařenou stravou)? Trpí na časté trávící obtíže (měkká, neforemná, hlenovitá stolice, někdy až průjem - vyšetření na parazity negativní, změna zdroje bílkovin v krmivu - králík místo drůbeže kvůli podezření na možnou alergii - nepomáhá). Občas se vyskytuje zvracení žaludečních šťáv, někdy i vyzvracení krmiva. Děkuji.

Dobrý den Terezo, ano, určitě je možné EnteroZOO podávat současně se všemi léky, jen je nutný dvouhodinový odstup mezi užitími. Čivavy na průjmy trpí dosti často, EnteroZOO ji můžete podávat každý den jednu lžičku do krmení, efekt by měl být již za pár dní viditelný. Na tuto velikost psa stačí asi 1/2 čajové lžičky. V případě akutního průjmu nebo velkých žaludečních potíží můžete podávat až 6x denně, EnteroZOO se nevstřebává , nelze tudíž předávkovat.

Jarda
03.08.2018

Dobrý den, je možné podávat EnteroZOO i křečkovi na průjem? Děkuji Jarda

Dobrý den, ano, EnteroZOO gel lze podávat i hlodavcům, ale v malých dávkách, je možné dávku rozředit do pítka anebo je možné vyndat plastový píst z injekční stříkačky a naplnit stříkačku gelem v množství 1ml a píst znovu zasunout . Potom dotáhnout do 2ml vodou a dobře protřepat. Dávku na křečka lze aplikovat takto ředěnou emulzí v množství 0,3ml 2x denně přímo z boku do tlamičky.

Karla
26.07.2018

Dobrý den, mám čivavu, které je 6 let a má časté problémy s trávením, průjmy a nechutenství.. Pomůže EnteroZOO?

Dobrý den, ano, na vámi uvedené potíže doporučuji použít EnteroZOO, pro Vašeho psíka by mělo být dostačující dávkování kávová lžička dvakrát denně, buď do žrádle nebo na pamlsek. Malá plemena jsou citlivější na zažívací problémy, občas "venku něco olíznou" a pak mají trávicí problémy většího či menšího rozsahu. Dále může občas docházet k tzv. hyperaciditě (překyselení žaludku), způsobené nahromaděním žaludečních kyselin a následně ke zvracení. Součástí řešení problému zvracení je i nastolení krmné diety (vařená rýže s trochou vař. kuřecího masa), bez hrubých struktur granulí a dalších doplňků stravy (pamlsky, kostičky atd.). Častější a úporné zvracení může mít však i jiné příčiny (viz. nemoci ledvin, nervového aparátu, parazitózy atd.). Preventivně se doporučuje EnteroZOO v dávce jedna lžička 1x denně, přimíchat do žrádla.

Pavel
25.07.2018

Jakou má gel chuť a sežere to i kočka? Díky Pavel

EnteroZOO je bez chuti a vůně, zvířata jej obvykle přijímají bez problémů a je určen pro přímou aplikaci do dutiny ústní zvířete. Kočce můžete zamíchat do kapsičky nebo přímo do tlamičky nebo dá na packu a ona si to olíže :)

jana
24.07.2018

Dobrý den, je vhodné podávat Enterozoo gel při zjištění crohnovy choroby u 5 letého labradora? Děkuji za odpověd. Jana

Dobrý den Jano, EnteroZOO má klinickými studiemi prokázané pozitivní účinky na Crohnovu chorobu, doporučené dávkování je 3x denně dávka dle váhy a užívat do zlepšení stavu a poté možno snížit dávkování až na 1x denně, u těchto a podobných chronických onemocnění je možné užívat každodenně po neomezenou dobu.

Jula
24.07.2018

Dobrý den, mám dvouletého kocourka norská lesní. Byla mu zjištěna alergie na kapsičky, která se projevila ekzémem kolem uší. Vyměnily jsme kapsičky za granule a svědění zmizelo. Zkusila jsem mu přilepšit tuňákem a ihned na druhý den mu opět ukázala vyrážka. Je možné toto zklidnit (vyléčit) přípravkem EnteroZoo? děkuji za odpověď. Jula

Dobrý den, určitě bychom Vám doporučili EnteroZOO vyzkoušet, přidávejte kocourkovi do jídla asi 1 kávovou lžičku 2-3x denně po dobu jednoho týdne, poté můžete snižovat na 1x denně, chronická alergie by se měla postupně vytrácet. V případě akutního stavu (jako alergie po požití tuňáku) mu dejte ihned dvojnásobnou dávku a po hodině opakujte, alergie by se mu měla výrazně zlepšit. Je také možné současně gelem pomazat postižená ekzematická místa v silnější vrstvičce, na kůži to kocourkovi zaschne a buď se samo odrolí nebo si to sám olíže. Nemusíte se bát předávkování, EnteroZOO se nevstřebává, jen na sebe nabaluje v trávicím traktu škodliviny a alergeny a pak se vyloučí stolicí z těla ven.

Ludmila
23.07.2018

Dobrý den, mám yorksirku važi 1.70kg a ma jít na očkováni a špatne to snáší. Můžu ji dávat? Děkuji Ludmila

Dobrý den, určitě je vhodné podávat EnteroZOO před očkováním asi 3 dny, 3x denně dávku dle váhy, t.j. u Vašeho pejska 1/3 lžičky. Detoxikací pomocí EnteroZOO právě pomůžeme snížit nežádoucí účinky očkování.

Lucie
09.07.2018

Dobrý den, lze použít gel k urychlení hojení tržných otevřených ran? Fenu napadl v parku pes a má pár tržných ran. Děkuji

Dobrý den Lucie, ano, určitě, gel má schopnost nejen do sebe absorbovat škodliviny..bakterie..toxiny, ale také regeneruje kůži a sliznice. Mazat (nanášet větší vrstvu) můžete několikrát za den, i když si to pes olíže, tak to nevadí, enterozoo se nevstřebává.. Můžete také zavázat s vlhkým krytím (obvaz namočený v převařené vodě), pes si tak rychle neslíže a gel nevysychá tak rychle. Dobrá je i kombinace s vnitřním užíváním. Ve zkušenostech chovatelů na tomto webu je nafoceno hojení pokousaného rigdebacka.

Jana Balášová
09.07.2018

Dobrý den, prosím o radu mohl by Váš přípravek pomoci na zklidnění drbání u zadních tlapek a na krku pod tlamou u 2leté fenky bišonka, má testy diagnostikovanou potravinovou alergii, ale drbe se i když se vyhneme těm alergenům, poslední dny si začala okusovat tlapky mezi polštářky a má je červené a podrážděné, má hodně citlivou pokožku, musí dostávat fyto pipety, Chtěla bych jí pomoci aby se zbavila drbání nebo se co nejvíce zklidnilo, abychom se vyhnuly podávání léků s kortikoidy. Děkuji moc za radu Balášová

Dobrý den paní Balášová, určitě zkuste EnteroZOO podat do tlamy nebo zamíchat do jídla, ale hlavně jí ho můžete také namazat na tlapky a postižená místa, velmi pokožku zklidňuje.. Mazání můžete opakovat několikrát za den, i když si gelu olíže více, nic se nestane, protože se nevstřebává... Lokální podání působí okamžité zklidnění, ale jen na přechodnou dobu, zlepšení stavu se projeví tak po 14 dnech vnitřního užívání (2x denně - bišonkovi tak čajovou lžičku), pak můžete snížit na 1x denně. První tři dny vnitřního užívání se může přechodně stav zhoršit, tak se nelekněte, je to tím, jak se organismus čistí.

Libuše Zajícová
28.06.2018

mám kocoura,už je to 5měsíců po operaci nohy,je v pořádku,ale napadá a bije mi malého pejska,a pes se v kuchyni před ním schovává,tak kocourek musí jít ven,je to špatné když se pes bojí kocoura.

Dobrý den, bohužel na tyto potíže EnteroZOO nepomáhá ....

Lubica Jancova
23.06.2018

Dobry den prosim vas mozem podavat vnutorne a aj potierat mame nemeckeho ovciaka ma 11 rokov ma vylezenu crst na viacerich miestach na tele s ciernou kozou stale to vyhryza mozem mu dat Entero -Zoo gel? dakujem

Dobrý den, ano , můžete podávat vnitřně a také potírat, můžete užívat denně.

Mária
21.06.2018

Dobrý deň poprosím o radu. Nášmu psíkovi / 7mesačný shar pei/ bola zistená alergia. Vet.lekar mu dal apoquel tablety 5,4mg. Môžeme mu dávať tento gél namiesto tých liekov. Bude mať rovnaký účinok? Ďakujem.

Dobrý den, stejný účinek to rozhodně mít nebude, Apoquel je lék na potlačení projevů alergie, působí ihned. EnteroZOO působí na alergie při dlouhodobém podávání tak, že ostraňuje z těla alergeny. Na alergie způsobené stravou funguje EnteroZOO ihned, ale na alergie jiného typu se musí užívat dlouhodobě, nicméně je velmi účinný a hlavně zcela neškodný pro organismus.

Gabriela Kovacicova
08.06.2018

Dobry den, je mozne gel zakupit aj zo Slovenska? Ak ano plati da sa platit v EUR? Dakujem.

Dobrý den, na Slovensku máme výhradního distributora, firmu Enervet z Nitry. EnteroZOO by mělo být na Slovensku k dostání nejen u veterinářů, ale i v chovatelských potřebách či lékárnách.

Kamil
30.05.2018

Dobrý den, nikde jsem nenašel dávkování gelu? Děkuji

Dobrý den, dávkování je rozepsáno zde http://enterozoo.eu/index.php?l=cs&p=slozeni_davkovani, dávky jsou podle váhy zvířete. Nemusíte se bát předávkování, gel se nevstřebává.

Jan
18.05.2018

Dobrý den, je vhodné podávat enterozoo při diagnoze crohnovy choroby u staršího psa? Děkuji

EnteroZOO má klinickými studiemi prokázané pozitivní účinky na Crohnovu chorobu, doporučené dávkování je 3x denně dávka dle váhy a užívat do zlepšení stavu a poté možno snížit dávkování až na 1x denně, u těchto a podobných chronických onemocnění je možné užívat každodenně po neomezenou dobu.

Pepa
03.04.2018

Prosím o informaci, kde se dá zakoupit EnteroZOO. Jsem z Prahy, diky Pepa

Dobrý den, EnteroZOO je možné zakoupit v každé lékárně, pokud jej nemají na skladě, objednají Vám jej do druhého dne. Také je možnost zakoupení u veterinářů, v různých chovatelských potřebách, v Hornbachu a také na našem webu zde. Konkrétně v Praze mají EnteroZOO skladem v lékárně Opletalova 4, Praha 1.

Jaroslav
03.04.2018

Dobrý den, můžu podávat psovi EnteroZOO jako prevenci pro zlepšení imunity?

Dobrý den, přípravek EnteroZOO má adsorbční účinek, tzn. že na sebe váže střední a nízkomolekulární látky a částice se kterými přijde potažmo v zažívacím traktu do styku. Nepůsobí tedy přímo na tělesné tkáně (játra,ledviny...), ale svým způsobem je chrání od různých cizorodých a toxických látek právě již v úseku trávicího ústrojí tím, že na sebe důsledně tyto škodliviny váže a tvoří s nimi pevnou vazbu a potom jsou spolu beze zbytku vyloučeny z těla stolicí. Využití tohoto přípravku může být jak léčebné, např. při různých průjmových onemocnění infekčního nebo neinfekčního charakteru (dávkování a četnost aplikací viz. návod v příbalové informaci), tak při podezření na pozření nějaké toxické látky ( návnady na hlodavce, různé chemikálie, dále látky alergenní povahy). EnteroZOO gel lze užívat do určité míry i preventivně s tím, že se doporučená dávka sníží alespoň o polovinu až 2/3 dávky doporučené. Jen je třeba hlídat vyměšování stolice zvířete, aby nebyla způsobena zácpa. V tom případě je třeba udělat v užívání přestávku a podávat více tekutin k pití a nutit zvíře do intenzívnější pohybové aktivity. Výhodou přípravku je jeho neškodnost a dobrá účinnost.

DANA Ř.
11.03.2018

Dobrý den, máme boxerku tento rok 11 let, před rokem jsme začali dávat po operaci kolene kortikoidy/minimální dávka 1/4 tbl.medrol/ protože trpěla záněty. Od té doby je to zase krásný zdravý pes. Před cca 3týdny jsme začali bojovat s průjmem. Měli jsme probican, entorozoogel/ten to hodně vylepšil/ , před cca 2 dny jsem po týdnu dobrali probican,jeden den byl v pořádku a dnes zase lívanec. Jinak je naprosto v pohodě, čilá. Mám pokračovat ve braní enterozoogelu, popřípadě můžu zůstat u aplikace po celý psí život? Je možné že zažívací trakt je choulostivější po cca ročním pobírání kortikoidů? Děkuji Dana

Dobrý den, určitě můžete pejskovi dávat EnteroZOO každodenně a bez obav. Někteří psi bojují s průjmem po celý život, nemusí to být pouze následek užívání nějakých léků.

Jiřka
28.02.2018

Dobrý den, máme labradora, který trpí chronickými průjmy. Užíváme různé přípravky, ale zrovna dnes po pěti dnech začal znovu. Pomáhá a za jak dlouho EnteroZoo i v akutních případech průjmu a mohl by jej užívat i preventivně? Děkuji

Dobrý den, EnteroZOO by na průjem měl zabrat velice brzy /výsledky jsou viditelné často již druhý den/. Ano, můžete jej pejskovi podávat i preventivně, zlepší se mu nejen trávení, ale tím i vstřebávání důležitých látek ze střev do organismu

Tomáš Bradáč
07.02.2018

Dobrý den, pro naší fenu která často trpí na řídkou stolicí, lze přípravek dodávat i preventivně každý den v minimální dávce? Vždy po užívání Entera stolice 1x dennětak jak má vypadat. Cane Corso 57kg. Děkuji.

Dobrý den, ano, EnteroZOO lze podávat každodenně a dlouhodobě. Neodvádí minerály ani tělu potřebné látky a má regenerační schopnosti na sliznici trávicího traktu.

Hana Springerová
22.01.2018

Dobrý den, lze používat také pro hlodavce a v jakém dávkování? děkuji

Ano, EnteroZOO lze podávat i hlodavcům. Dávkuje se 1/3 kávové lžičky pro křečky a 1/2 kávové lžičky pro např. morčata. Rozmíchá se ve vodě a podává buď stříkačkou nebo rozmíchané do žrádla či napájecí vody. V případě průjmu podávat až 6x denně, v případě chronických potíží 1-3x denně.

Gabriela Rýdlová
17.01.2018

Dobrý den, naše skoro 4letá fenka středního pudla jde zítra na kastraci ze zdravotních důvodů(opakovaná falešná březost). Je dobré podávat EnteroZoo k urychlení rekonvalescence a na hojení rány? Děkuji

Dobrý den, užívání EnteroZOO je doporučené nejen po operaci, ale i před, pomůže se tím hojení, protože tělo je zbaveno škodlivin a lépe se tak vyrovná se zátěží po operaci (nejen anestezie). EnteroZOO také můžete lokálně mazat (nebo spíše nanášet větší vrstvu) na operační ránu, pomůžete hojení.

j.janeček
14.01.2018

dobrý den - byl by prospěšný Enterozoo pro čivavu s vrozenou vadou - nemá žlučník , dostává dietní stravu a občas vyzvratí žluté žaludeční šťávy a občas má jednodenní průjem .Děkuji

Dobrý den, určitě podáním nic nezkazíte, EnteroZOO napomáhá trávení a reguluje žaludeční šťávy, Čivavě stačí 2x denně 1/3 čajové lžičky

Petr Klusáček
10.01.2018

Dobrý den, mohu to podávat psům, které mám na výstavu i preventivně, funguje jako Wobenzym? Jak dlouho a jak podávat na prevenci?

EnteroZOO lze užívat také preventivně s tím, že se užívá dlouhodobě, je možné po čase snížit četnost dávek dle příbalového letáku. Je třeba hlídat vyměšování stolice zvířete, aby nebyla způsobena zácpa. V tom případě je třeba udělat v užívání přestávku a podávat více tekutin k pití a nutit zvíře do intenzívnější pohybové aktivity. Výhodou přípravku je jeho neškodnost a dobrá účinnost. EnteroZOO funguje výborně i při různých alergických projevech u psů po zkrmování nekvalitními granulovanými krmivy (tzv. marketové "šunty"), které jsou často přesolené a "dobře" tuky obohacené, což bohužel psům i kočkám náramně chutná a přitom jim náramně škodí na zdraví. Samozřejmě lze jen doporučit tato krmiva nezařazovat do denní výživy zvířat. Na trhu je celá řada kvalitních a chutných granulovaných krmiv, jejichž kupní cena je někdy o něco vyšší, ale o to méně pak bývá zdravotních problémů. EnteroZOO gel na rozdíl od přípravku Wobenzym má adsorbční účinek, tzn. že na sebe váže střední a nízkomolekulární látky a částice se kterými přijde potažmo v zažívacím traktu do styku. Nepůsobí tedy přímo na tělesné tkáně (játra,ledviny...), ale svým způsobem je chrání od různých cizorodých a toxických látek právě již v úseku trávicího ústrojí tím, že na sebe důsledně tyto škodliviny váže a tvoří s nimi pevnou vazbu a potom jsou spolu beze zbytku vyloučeny z těla stolicí. Využití tohoto přípravku může být jak léčebné, např. při různých průjmových onemocnění infekčního nebo neinfekčního charakteru (dávkování a četnost aplikací viz. návod v příbalové informaci), tak při podezření na pozření nějaké toxické látky ( návnady na hlodavce, různé chemikálie, dále látky alergení povahy atd.).

Pavlína
09.01.2018

Dobrý den, mám korelu s chronickým prujmem. Mohu ji to podat a jak? Poraďte, děkuji

EnteroZOO lze použít i u ptactva, včetně exotického. Lze jej využít při průjmových onemocněních nebo při podezření na intoxikace z krmiva, včetně plísňových kontaminací v krmivu. Nejlepší metodou aplikace pro ptactvo je ředění EnteroZOO do pitné vody - cca 1 kávová lžička do 1dcl napájecí vody. Každý den připravovat roztok čerstvý. Rozpustnost přípravku ve vodě je dobrá. Zlepšení průjmu by mělo být již po jednom dni užívání.

Štastný Petr
08.01.2018

Dobrý den, veterinář předepsal mému pejskovi užívat Predison, protože jinak se drbe a kouše si kůži a packy téměř do krve. Je možné mu tento přípravek podávat místo Prednisonu? Děkuji

Dobrý den, dermatologie jako vědní medicínský obor je složitá záležitost a příčin vyvolávajících různá kožní onemocnění je celá řada. Někdy je obtížné přesně určit, co vyvolává např. svědivý proces u zvířete. Prednison snižuje svoji účinnost při dlouhodobém používání, to je známá věc. Také dlouhodobá aplikace má i určitý druh rizika vzniku např. Cushingova syndromu. Úplně s klidem můžete použít v doporučených dávkách preparát Entero ZOO gel, jehož přednost spočívá v adsorbci mimo jiné i různých alergizujících látek a jejich neškodného vyloučení stolicí z těla ven. Neméně důležitá je kvalita a druh přijímaného krmiva (doporučuje se všeobecně hypoalergenní krmivo - granule)ze zdravotně nezávadných surovin. Záležitost postižení Vašeho psíka je třeba mít pod kontrolou Vašeho ošetřujícího vet. lékaře a po konzultaci popř. upravovat další dávkování kortikoidů.

Dana
08.01.2018

Dobrý den,mám 2,5 -letou fenku a má nutkavé stavy k zvracení a chrčení a někdy vylučuje i žaludeční šťávy. Bere kortikoidy, ty zabraly. Ale nechceme , aby byla na práškách.Byla by možná pomoc gelem EnteroZoo? Děkuji Dana

Dobrý den Dano, těžko říci bez vyšetření, čím je zvracení způsobeno. příčin může být mnoho, nejčastější jsou dietetické problémy, onemocnění jícnu, žaludku, tenkého a tlustého střeva nebo poruchy orgánů břišní dutiny, především onemocnění slinivky břišní a jater. Zřejmě byla diagnostikována alergie, proto kortikoidy.. EnteroZOO je zcela bez vedlejších účinků, na tyto konkrétní potíže nejsou klinické studie, ale pomoci by měl. Podávat můžete i současně s kortikoidy , ale nechat dvouhodinový odstup mezi užitím a postupně během pár dní kortikoidy vysadit. EnteoZOO podávejte 3x denně dle váhy, postupně snižte na 1x denně na noc, můžete podávat dlouhodobě bez omezení.

PP
08.01.2018

Dobrý den, je možné používat enterozoo na svědící červené fleky na kůži. děkuji P

EnteroZOO můžete nanášet lokálně na postižená místa, kůže pak tolik zvíře nesvědí a lépe se hojí. Také doporučujeme EnteroZOO podávat vnitřně, pravděpodobně se jedná o alergii. EnzetoZOO sníží množství alergenů v organismu a také značně zvyšuje slizniční imunitu IgA a zvíře se lépe vyrovnává nejen s alergiemi, ale také je odolnější vůči nemocem. Léčba alergií je dlouhodobá, viditelné výsledky jsou tak po 4 týdnech, přechodně se může první týden objevit zhoršení příznaků, které je způsobeno tím, jak se zvíře zbavuje škodlivin a alergenů z organismu.

Jarošová Jitka
04.01.2018

Měsíc podávám naší kočce rasy Spynhx (bez srsti) EnteroZOO na zažívací potíže a překvapilo mě, že se jí neuvěřitelně zlepšila kůže. Je možné, že to je díky gelu? Jak dloho to můžu podávat? Díky Jitka

Dobrý den Jitko, ano, EnteroZOO výrazně zlepšuje stav kůže. EnteroZOO® vychytává škodlivé látky. Škodliviny vedou k narušení funkcí orgánů a systémů organizmu, což se do významné míry odráží na stavu kůže. Pokožka je také často odrazem poruch zažívacího traktu. Na kůži se objevují různé záněty, kopřivky a pupínky jako následky alergie na potraviny, která primárně postihuje trávicí trakt. Obdobně také různé ekzémy, alergie a některé kožní vyrážky mohou souviset s poruchami látkové výměny v těle zvířete. Kožní vyrážky jsou projevem řádně nepročištěného organizmu, který se opět projevuje na kůži. Podávat 1x denně dávku dle váhy můžete dlouhodobě a neomezeně.

Marie
04.01.2018

Prosím o informaci, kde se dá Enterozoo zakoupit, děkuji M

Dobrý den, EnteroZOO je možné zakoupit v každé lékárně, pokud jej nemají na skladě, objednají Vám jej do druhého dne. Také je možnost zakoupení u veterinářů, v různých chovatelských potřebách, v Hornbachu a také na našem webu zde.

Jana
16.12.2017

Dobrý den, může se EnteroZOO podávat při otravě čokoládou u psa? Děkuji Jana

Dobrý den Jano, otrava čokoládou je u psů velmi závažný stav a je potřeba jednat rychle, co nejdříve od doby zjištění, že zvíře pozřelo čokoládu. Urychleně je nutné podat Entero ZOO ve vyšších dávkách a vyvolat u psa zvracení a podání EnteroZOO zopakovat. Čokoláda často sama o sobě, pokud je jí větší množství,může vyvolat dávicí efekt, ale nebezpečná je pro poškozování slinivky, jater a srdečního aparátu, takže jakékoliv větší požití zvířetem s ohledem na velikost psa a množství pozřené čokolády patří k řešení veterinárním lékařem.

Lucie
12.03.2016

Dobrý den, můj pes už třetí den zvrací žlutou šťávu a bilou pěnu. Na veterině mi dali prášky na zklidnění žaludku, ale přijde mi že vůbec nezabírají. Pořád hodně slintá a má potřebu se čistit trávou. Mohu jí zkusit dát tento gel? Děkuji

Zcela určitě zkuste EnteroZOO podat. Nevstřebává se, nemá tudíž žádné vedlejší účinky. Spolehlivě odstraní škodlivé látky i bakterie a viry, které nepříjemnosti způsobují a také zregeneruje žaludeční sliznici, která je narušená.

Renata Gieslová
24.02.2016

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli by EteroZoo pomohlo když se objevuje krev ve stolici u mého kocoura. Jedná se o plemeno Ragdol. Stáří 4 roky. Potýkáme se s tím už docela dlouho. Před 5 měsíci po kontrole trusu se potvrdili giardie. Řešili jsme to u veterináře a byl přelečen antibiotiky a následně probiotika a byla mu dána dieta granule ID Pescription Hills. Kterou dodržujeme stále. A přez to občas krev ve stolici je. Dělali jsme i sono a nedokáží mě pomoct ani vysvětlit přoč to tak je. Stolice je většinou tvarovaná. Jen velmi ojedile se objeví průjem. Krev někdy hlenem se objevuje občas. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, zcela určitě EnteroZOO podávat můžete, doporučuji dlouhodobě v dávce 2-3 x denně, pomůže zregenerovat. Je potřeba dodržet 2 hodinový odstup od užívaných léků, Zde je zajímavý článek paní MVDr. Petra Vejpustkové o giardiích: Giardióza – představuje zdravotní problém v chovech psů?Autor: MVDr. Petra Vejpustková Giardióza je protozoární onemocnění s celosvětovým rozšířením, které se vyskytuje v populaci psů a koček i v České republice. Co vyjadřuje protozoární onemocnění? Je to choroba projevujících se postižením trávicího traktu. Původcem je prvok Giardia lamblia, který parazituje v tenkém střevě řady živočišných druhů, včetně člověka, psa a kočky. Vyskytuje se ve dvou formách, a to v bičíkaté a cystózní. Bičíkaté, aktivní stadium giardie se množí ve střevě a pokrývá jeho sliznici – mluvíme o tzv. kobercovém parazitu. Kobercový parazit žije na povrchu buněk trávicího traktu. Způsobuje poškození střevních klků a zkrácení střevního kartáčového lemu. Klinický průběh nemoci závisí na věku a stavu imunitního systému jedince. Výsledkem tohoto parazitizmu jsou střídavé průjmy s příměsí hlenu, apatie a hubnutí. Občas se může vyskytnout zvracení. Bičíkaté stadium Giardia lamblia se ve spodním úseku střeva přeměňuje v cystu, která je vylučována do vnějšího prostředí. Zde za vhodných podmínek, míněno nízkou teplotu a vysokou vlhkost, přežívá týdny až měsíce a stává se zdrojem nákazy pro ostatní psy i člověka. Tyto cysty představují riziko možné nákazy člověka. Mluvíme zde o zoonóze, což je onemocnění přenosné ze zvířete na člověka. Zdroje cyst giardií představují výkaly a voda. Byla zjištěna až 70% kontaminace povrchových vod. Po pozření cyst giardií dochází v trávicím traktu k přeměně v bičíkaté trofozoity a cyklus se opakuje. Cystózní formy giardií jsou však do vnějšího prostředí vylučovány nepravidelně a při běžném vyšetření trusu nemusí být diagnostikovány. Proto je k vyšetření trusu na průkaz cyst giardií vhodnější odběr více vzorků. Giardióza je onemocnění, které se klinicky manifestuje zejména u mladších věkových kategorií, jako střídavé průjmy, apatie a hubnutí. Klinický rozvoj onemocnění u dospělých psů závisí na stavu imunitního systému daného jedince. K terapii se používají přípravky na bázi benzimidazolů, které jsou součástí odčervovacích preparátů. Tyto přípravky mají vedle účinku na giardie i vliv na jiné vnitřní parazity. K dosažení giardiacidního účinku je zapotřebí alespoň třídenní podávání. Terapie má však své nevýhody, a to vznik rezistentních kmenů giardií na danou účinnou látku a prováděnou léčbou nezabráníme opakovanému nakažení po pozření cyst giardií. Z těchto důvodů je vhodnější onemocnění předcházet. K prevenci giardiózy v populaci psů je možnost jejich vakcinace. Vakcína je určena pro zdravé jedince již od věku 8 týdnů. Vakcinace s revakcinací chrání před klinickými příznaky giardiózy po dobu jednoho roku a snižuje vylučování cyst do vnějšího prostředí. Giardióza je onemocnění, které je ve větší míře diagnostikováno v populaci psů i koček. Zvyšující se počty zvířat ve městech, koncentrace psů v parcích a na cvičištích, to vše představuje riziko přenosu giardií. Některé typy giardií mají i zoonotický potenciál a představují možnost nákazy lidí, zejména pak dětí. Možným řešením je vakcinace psů již v mladém věku a zabránění výskytu onemocnění u této nejvnímavější kategorie a redukce kontaminace prostředí cystami giardií.

Hana Ondráčková
11.02.2016

Dobrý den, můj pes měl v ších roztoče,teď je už celkem v pořádku, ale uši ho svědí, takže je musím často čistit. Pomůže mu EnteroZoo?Dík za odpověď. Hana

Ne, na roztoče v uších není EnteroZOO účinný.

Karolina
27.01.2016

Dobrý den...náš 6 letý kocourek trpí na ledviny-mívá písek,je na celoživotní dietě ale přesto mu občas dopřejeme něco málo jiného co nesmí a tak se ptám jestli by to třeba nevykompenzoval nějaký váš přípravek?Děkuji za odpověd.

Určitě můžete EnteroZOO podat, zlepší se funkce odpadních orgánů zvířete, kam patří i ledviny. EnteroZOO působí i na dietní chyby.

Hana Springerová
31.12.2015

Dobrý den, lze používat také pro hlodavce a v jakém dávkování? děkuji

Dobrý den, ano , EnteroZoo lze podat i hlodavcům, rozpuštěné do vody nebo přímo do tlamičky, dávkování je dle váhy, přibližně 1/4 lžičky

Iveta
30.09.2015

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli je vhodné podávat enterozoo gel při zjištění kronovy choroby u 8 letého psa.

EnteroZOO má klinickými studiemi prokázané pozitivní účinky na Crohnovu chorobu, doporučené dávkování je 3x denně dávka dle váhy a užívat do zlepšení stavu a poté možno snížit dávkování až na 1x denně, u těchto a podobných chronických onemocnění je možné užívat každodenně po neomezenou dobu.

Petra
01.09.2015

Dobrý den, své březí feně jsem dávala před porodem a po porodu Calopet pastu, chci se zeptat, je Entero Zoo vhodnější? Nebo lze podávat obojí? Děkuji za odpověď :)

Dobrý den Petro, EnteroZOO a Calopet pasta jsou naprosto odlišné produkty. EnteroZOO detoxikuje organismus zvířete, to znamená, že odvádí z těla škodliviny tak, že při průchodu trávicím traktem na sebe váže toxické látky, patogenní bakterie a alergeny a odvádí je stolicí z těla ven. EnteroZOO je velmi bezpečný, nevstřebává se a mohou jej užívat také březí nebo kojící samice i mláďata. Zmírňuje průběh infekčních průjmů, otrav a alergických onemocnění, upravuje chronické průjmy zvířat, urychluje hojení poranění, snižuje škodlivé účinky při léčbě antibiotiky a zlepšuje celkovou odolnost a kondici zvířete. Calopet pasta dodává tělu vitamíny a stopové prvky. Určitě můžete podávat fence současně, ale dejte min. 2 hodiny odstup mezi užitími.

Jana Nováková
10.08.2015

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je gel vhodný i pro pejsky, co mají sníženou funkci slinivky? Děkuji a přeji hezký den, Jana

Dobrý den Jano, ano, určitě mohou užívat i zvířata se sníženou funkcí slinivky.

Šillerová Petra
29.03.2015

Dobrý den,prosím o radu. Mám ročního NO,který občas má začervenalý čumák,jakoby odřený.Nejčastěji se to objevuje když je mokro.Může mu EnteroZoo od toho pomoci?Děkuji za odpověď

Dobrý den, EnteroZOO prospívá celkovému zdravotnímu stavu zvířat, takže rozhodně nic nezkazíte, když pejskovi budete podávat 3x denně lžičku a také mu gel namažete několikrát denně na postižené místo na čumáku. Takhle na dálku nelze určit, čím je postižení způsobené, někdy to bývají plísně, které EnteroZOO umí zničit.

Hradilová Světlana
15.03.2015

Dobrý den, můj pejsek má reakci na očkování proti psincovému kašli. Už 14 dní kašle a má rýmu. U veterináře jsme byli, pejsek je kromě uvedených příznaků v pořádku, dostal jen něco na zvýšení imunity. Pomohl by mu na viry psincového kašle, i když z očkovací látky Entero Zoo gel? Děkuji předem za odpověď.

Dobrý den Světlano, EnteroZOO umí odstranit pouze viry, které jsou ve střevním traktu, ale odstraní i ty, které se dostanou z krve přes játra do střev. EnteroZOO také zvyšuje slizniční imunitu IgA, takže rozhodně prospěje a pomůže k rychlejší regeneraci organismu pejska

Ivana Dřevikovská
09.03.2015

Je gel EnteroZOO vhodný na průjem po porodu u fenky? Vždy se u ní objeví 2. den po porodu a trvá cca týden. není způsobený nevhodnou stravou nebo otravou. Děkuji

Dobrý den, podání EnteroZOO je určitě velice vhodné. Průjem po porodu bývá celkem obvyklý a může být způsoben velkým metabolickým zatížením. EnteroZOO je dobré podávat i před porodem či v průběhu celé březosti, fenkám pomůže se vyrovnat s metabolickou zátěží - EnteroZOO do sebe produkty rozpadu metabolismu pohltí a ty se stolicí odejdou z těla pryč, nevstřebává se, je tedy naprosto bezpečný jak pro fenku, tak pro štěňata. Také je možný průjem z důvodu oslabení organismu, kdy se tělo hůře vyrovnává se škodlivinami, které průjem způsobují, ať to jsou alergeny či viry nebo bakterie. Od těchto škodlivin také EnteroZOO pomůže.

Zdeňka
20.02.2015

Dobrý den, pomůže prosím přípravek i jako první pomoc při otravě jedem na krysy nebo po pozření otrávené návnady na lišky?

Dobrý den Zdeňko, ano, EnteroZOO je velice účinné jako první pomoc i při těchto otravách. Všeobecně patří kumarinové deriváty mezi rychle se resorbující látky ze střevního lumen do krevního řečiště, tudíž bývá prakticky problém se včasnou aplikací přípravku EnteroZOO, hlavně pokud jej nemá majitel doma v lékárničce. V mnoha případech zjistí majitel zvířete otravu až po výskytu klinických příznaků, což může být i za několik dní po pozření. Pokud majitel zvířete či svědek události přistihne zvíře při konzumaci nástrah na hlodavce či lišky apod., tak musí podat EnteroZOO gel v co nejkratší době, opakovaně, a je dobré vyvolat u zvířete zvracení. Dalším důležitým antidotem kumarinových (warfarinových) návnad je aplikace vitamínu K, doplněná léčbou příznaků, takže návštěva veterináře je nutná! EnteroZOO gel na otravy zakoupíte v každé lékárně, pokud jej nemají skladem, objednají Vám jej do druhého dne.

Anetra
18.02.2015

Dobrý den, naše fena s Cushingovym syndromem bere již rok Vetoryl. Mohu EnterZoo podávat? Průjmy netrpí, jen ji asi začíná bolet žaludek, protože začíná požírat trávu. Děkuji za odpověď..

Dobrý den Aneto, určitě je EnteroZOO vhodné do kombinace s Vetorylem, jen dávejte odstup mezi užitím asi 2 hodiny. Podávejte dva týdny 3x denně dávku dle váhy (naleznete v příbalovém letáku) a poté doporučujeme dávat každý den 1x denně ke krmivu, fence pomůže lépe zvládat zátěžové stavy nemoci.

hruška
13.02.2015

Můj jezevčík stáří 5 let trpí již minimálně půl roku průjmy. Změnil jsem již před časem i krmivo na Marp s jehněčím, dávám mu minimálně pamlsků pečlivě jej hlídám a stále se to nelepší.Pomohl by mu tento přípravek? Děkuji.

Dobrý den, v případě Vašeho psíka určitě stojí za to EnteroZOO vyzkoušet, na průjmy zabírá většinou velice rychle. Podávejte mu 3x denně čajovou lžičku asi 2 týdny, pak můžete postupně snižovat až na 1x denně. EnteroZOO lze podávat dlouhodobě, vlastně i po celý život zvířete, chronické průjmy takto řeší mnoho chovatelů.

Ivana
04.02.2015

Dobrý den, prosím o radu zda mohu Váš EnteroZOO podat i svému papouškovi - Alexandr velký - který má průjem a v jakém množství. Děkuji moc za radu

Dobrý den Ivano, ano, i papouškům lze EnteroZOO podat, dávkování je 1 kávová lžička 1 denně rozmíchat do 1 dcl napájecí vody, každý den připravovat roztok nový. Pokud by průjem byl úporný, můžete množství zdvojnásobit. Při dlouhotrvajícím velkém průjmu je nutné také navštívit veterináře.

Renata Hájková
29.01.2015

Mám morčínku po operaci cyst, po jednom stehu zůstala otevřená krvácivá ranka a dva stehy se povolili, tak jestli nebude vadit na tu mírně otevřenou ranku a nějak rozpustit i ty další stehy? Byla jsem pochopitelně znova na veterině, kde jsme to celé přelepili, doma to stále opravuji, bo se to odlepuje a už to tak nekrvácí. Děkuji, Renata Hájková - Morčata u Reny

Dobrý den Renato, EnteroZOO můžete křečkovi podávat pro snažší rekonvalescenci po operaci a lokálně na ránu. Jestli jsme dobře pochopili dotaz, EnteroZOO stehy rozhodně nerozpustí a pokud rána není nějak velice krvavá, doporučujeme aplikovat - namazat několikrát za den, jizva se bude lépe hojit.

Alena
18.01.2015

Dobrý den, máme 10ti měsíční fenku Jack Russel a zřejmě trpí alergií, navíme přesně na co. Testy na roztoče jsou negativní. Pejsek se často drbe a líže si meziprstí na končetinách, až se místy objevuje lysina. Prosím o radu, zda by bylo vhodné na zmírnění svědění, či proti alergické reakce podávat váš výrobek v prášku a v jakém množství, když pejsek váží 5kg. Máme si objednat větší balení 450g, či pytlíčky po 10ti g.? Děkuji za odpověď, Alena

Dobrý den Aleno, rozhodně EnteroZOO zkuste, nemusíte se bát žádných vedlejších účinků. Drbání může být způsobeno mnoha faktory, může to být potravinová alergie nebo také to mohou být plísně, na ty je EnteroZOO také účinné. EnteroZOO je pouze ve formě gelu, v sáčcích 10g, tubě 100g a dóze 450g je totožný gel. Tento gel lze užívat jak vnitřně, tak mazat lokálně na postižená místa - nanést silnější vrstvičku a ponechat, buď se odrolí nebo si gel zvíře olíže. Pejskovi 5kg podávejte 3x denně kávovou lžičku (lze zamíchat do žrádla nebo třeba dát na pamlsek nebo zabalit do ruličky šunky apod.). Vydržte s podáváním alespoň 3 týdny, když se stav zlepší, můžete snížit podávání na 1x denně a to po dobu několika měsíců. Doporučila bych Vám koupit 1-2 tuby 100g, EnteroZOO je k dostání lékárně - pokud ho nemají přímo na skladě, objednají Vám ho do druhého dne. Také je k dostání v různých chovatelských obchodech nebo si jej můžete objednat na našem webu. Děkujeme za dotaz!

nikol
13.01.2015

dobry den,nas maxicek ma nemocne ocicko ,tak ma silna antibiotika vne i vnitrne s kortikoidy...je vhodny po lecbe entrezoo pro upravu mikroflory ,nebo jsou vhodnejsi probiotika ? dekuji

Dobrý den Nikol, EnteroZOO pomůže odstranit z organismu odumřelé bakterie, které byly usmrceny antibiotiky. A také nastoluje rovnovážný stav mikroflóry. Probiotika můžete také zvířeti při léčbě přidat, jen je nutné dát odstup mezi užitím všech léků a EnteroZOO alespoň 1 hodinu.

Zdeňka
05.12.2014

Dobrý den, můžu gel dávat i na alergie? Má to efekt?

Dobrý den Zdeňko, ano, určitě doporučujeme na alergie u zvířat podávat, EnteroZOO nejen sníží množství alergenů v organismu,ale značně zvyšuje slizniční imunitu IgA a zvíře se lépe vyrovnává nejen s alergiemi, ale také je odolnější vůči nemocem. EnteroZOO můžete také nanášet lokálně na postižená místa, kůže pak tolik zvíře nesvědí a lépe se hojí. Léčba alergií je dlouhodobá, viditelné výsledky jsou tak po 4 týdnech, přechodně se může první týden objevit zhoršení příznaků, které je způsobeno tím,jak se zvíře zbavuje škodlivin a alergenů z organismu.

Klára
02.09.2014

Dobrý den, chtěla jsem vám poděkovat za Váš gel, zachránil mojí fenečce minulý týden život!!! Snědla návnadu – otrávený buřt ve Stromovce! Díky EnteroZOO to přežila! Dávejte si všichni bacha!!! Díky Klára

Dobrý den Kláro, děkujeme a budeme rádi, když budete o našem gelu informovat i ostatní pejskaře!

Jiřina
28.08.2014

Dobrý den. Máme štěně 3 měsíce. Nemá průjem, ale během dne má někdy řídší bobek. Je to stále formované, ale nejde to moc sebrat. Přecházeli jsme na nové granule cca před 14 dny a ty mají větší obsah masa. Pejsek dostává Probican pastu na upravení zažívání. Můžeme zkusit podat i EnteroZOO? Nebo je toto u štěňat normání. Na velkou chodí po každém jídle cca tedy 4x denně... Stolice je hnědožlutá. A tedy ještě jsme včera odčervovali, tak jestli to nemůže být z toho. Velice děkuji.

Dobrý den Jiřino, ano, určitě můžete podávat EnteroZOO jak k odčervovacím přípravkům, tak preventivně. Po odčervení pomůže EnteroZOO vyčistit střeva od odumřelých parazitů. Štěňata průjem mívají, hlavně z toho, že olízají a ochutnají vše, na co přijdou :). Podávejte štěňátku každý den 1x denně do žrádla adekvátní dávku EnteroZOO, zlepší se mi i srst a vyvarujete se případným alergiím, které by mohlo mít jako dospělý pejsek. Probican pastu můžete podávat současně také, jen si nechte od podání odstup alespoň 1 hodinu. Hodně štěstí!

Tereza
14.08.2014

Dobrý den, mohla bych se zeptat, koukala jsem že v jedné diskuzi jste doporučovala ten EnteroZoo, taky ho chci koupit, ale mají tam jak gel tak nákou pikslu s práškem. Co je lepší? A když koupím ten gel 100g a nedej bože dojde k otravě, tak to mam celé do něho dostat? A nebo ten prášek a může se to dávat přeba 1 za měsíc do jídla na detoxikaci?

Dobrý den Terezo, děkuji za otázku. Vyrábíme tři druhy balení, sáčky 10g, tubu 100g a dózu 450g. Ve všem je stejný gel, a protože je dávkování rozlišeno dle hmotnosti zvířete, tak jsou sáčky 10g vhodné např. pro malá zvířátka /papoušci, křečci, králíci apod./, tuby 100g jsou vhodné pro kočky a psy a dózy jsou nejen pro ovce, koně apod., ale také si je objednávají chovatelé, kteří mají buď velké psy nebo mnoho štěňátek nebo prostě jen spoustu zvířat. Když dojde k otravě, tak rozřeďte dvojnásobnou normální dávku EnteroZOO gelu s trochou vody a plastovou stříkačkou /nebo prostě z nějaké lahvičky/ a dejte zvířeti do tlamy, tu mu zavřete a trochu zakloňte, aby rozředěný gel spolklo. Je možné, že jej vyzvrací, ale již v tom obsahu bývá viditelné, jak na sebe gel naváže cizorodé látky. Gel také ochrání sliznice. Poté postup opakujte po cca 10 minutách a odstupy prodlužujte v závislosti na zlepšování stavu. EnteroZOO podejte zvířeti ihned, třeba ze začátku jen na prstě do tlamy, zvýší mu to mnohonásobně šanci na přežití. Nemusíte se bát předávkování, EnteroZOO se vůbec nevstřebává, jen vychytá toxiny z trávicího traktu a zabrání jejich vstřebávání do krve. Poté navštivte veterináře. Co se týče detoxikace u zdravého zvířete, je účinnější dvoutýdenní kúra - 2x-3x denně určenou dávku EnteroZOO gelu dát např. na pamlsek, do žrádla nebo jen tak z ruky. Chronicky nemocným zvířatům /alergie, chronické průjmy, rekonvalescence po operaci/ nebo např. kojícím fenkám se dává pro zlepšení stavu 1x denně EnteroZOO po neomezenou dobu. Hodně štěstí!

Martina
29.07.2014

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda by enterozoo gel ochránil psa i před zánětem tlustého střeva, pokud bych ho podala včas, po vypití vody v lese nám ho pes občas chytne. Děkuji za odpověď a hezký den.

Dobrý den Martino, EnteroZOO má schopnost regenerovat sliznice, pravidelné užívání přispívá ke snížení zánětu sliznice trávicího traktu. Pes může užívat ve snížených dávkách tento gel každodenně. Hezký den též!

Hana Ryglová
26.07.2014

Dobrý den, mohu užívat váš preparát k potírání tlapek mé fenky Rhodéského ridgebacka? (2roky) Má prokázanou potravinovou alergii a přesto,že se u ní vyhýbáme podávání vytestovaných alergenů v potravě,zůstává ovšem alergie na trávy a pyly,jež se projevuje podrážděním oblasti mezi prsty na všech tlapkách. Léčbu kortikoidy zatím odmítám.Po přečtení účinků vašeho gelu nám svitla naděje,jak jí ulehčit od jejích obtíží. Děkuji,H.Ryglová

Vážená paní Ryglová, EnteroZOO můžete určitě fence natírat na tlapky, ale současně doporučujeme vnitřní užívání. Pes 15-50 kg užívá 3x denně 1 vrchovatou lžičku gelu, rozmíchat třeba do jídla. Na tlapky můžete mazat několikrát za den. Užívat doporučujeme v případě alergií 3x denně po dobu alespoň 1 měsíce, poté můžete dávku snižovat až na 1x denně, užívat lze dlouhodobě. Hodně štěstí!

Edina
23.06.2014

Dobry den, mozem mojmu psikovi podavat EnteroZOO ako prevenciu ked nema zlcnik?

Dobrý den, ano, EnteroZOO určitě doporučujeme, v tomto případě by mu mělo pomoci také s trávením. V krabičce je příbalový leták, kde naleznete dávkování dle váhy. Hodně štěstí!

Iveta Švestková
23.06.2014

Dobrý den, dá se prosím vás EnteroZOO u vás zakoupit?A kde mohu získat popřípadě ceník? S přáním hezkého dne Iveta Švestková

Dobrý den Iveto, ano, na našem webu lze EnteroZOO zakoupit, na titulní straně pod kočičkou je tlačítko koupit. Cena tuby 100g je 220 Kč + poštovné 120 Kč. Ale EnteroZOO lze zakoupit také v chovatelských potřebách. Seznam některých prodejen máme uveden také na titulní straně pod odkazem Seznam prodejen.

Soukalová
16.06.2014

Dobrý den, naše fenka sežrala v parku otrávenou návnadu, dala jsem jí EnteroZOO, které jsem měla doma, dle mého názoru i názoru veterináře jí to zachránilo život. Chtěla jsem se zeptat, jak dlouho bych měla gel ještě podávat? Děkuji Soukalová

Dobrý den paní Soukalová, po otravě podávejte zvířeti EnteroZOO alespoň týden v obvyklých dávkách dle váhy, aby se rychle zotavilo. S pozdravem EnteroZOO

Jana
27.05.2014

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na datum spotřeby tohoto výrobku. Děkuji

Dobrý den, datum spotřeby - expirace je uvedeno na každém výrobku, je to cca 3 roky od výroby. Po otevření se doporučuje spotřebovat asi za 1 měsíc, gel vysychá, ale lze opět rozředit vodou.

Jana Č
23.05.2014

Dobrý den, uvažuji o koupi Vašeho výrobku. Chtěla bych se zeptat, jaká je doba spotřeby, neboť výrobek aktuálně nepotřebuji. Chtěla bych ho mít pro případ, kdyby se mým psům něco stalo. A jaké balení byste mi doporučili pro psa okolo 10 kg. Děkuji za odpověď

Dobrý den Jano,
doporučená doba spotřeby je asi 3 roky. Doporučuji mít doma tubu 100g. EnteroZOO lze zakoupit v chovatelských potřebách, odkaz na seznam je uveden na hlavní straně webu www.enterozoo.eu. Při případné otravě psa cca 10 kg podejte ihned 2 polévkové lžíce EnteroZOO. Můžete jej rozmíchat v 1dcl vody a podat třeba plastovou stříkačkou do tlamy. Pokud zvíře gel vyzvrací, vyzvrací jej již s částečně navázanými jedy. Ihned po případném vyzvracení postup opakujte. Pokud zvíře EnteroZOO již nevyzvrátí, tak mu dávejte 1 lžičku opakovaně po 10 minutách, když se začne zlepšovat stav, intervaly prodlužujte. Gel na sebe naváže většinu jedu, a proto se z trávicího traktu zvířete vstřebá do krve pouze jeho část, takže EnteroZOO použijte jako první pomoc. Při otravě je nutné také ihned vyhledat veterinárního lékaře!!!
S pozdravem EnteroZOO

Šímová
23.04.2014

Dobrý den, ráda bych se zeptala jestli je EnteroZOO účinný i na demodex. Mám 1 a půl roční fenku, když byla menší tak ji na pár místech vypadala srst(lysinky o velikosti pětikoruny), ale vše se zhojilo a vyléčilo. Bohužel poslední 2 měsíce má na hlavně místečko kde je kůže suchá občas taková šupinatá a srst je tam zlámaná. Není to uplně holé misto. Máme mastičku z veteriny, ale ráda bych našla nějaké šetrnější řešení. Děkuji za odpověď.

Dobrý den paní Šímová, přímo na parazity, které způsobují demodikózu EnteroZOO účinný není, ale rozhodně jej doporučujeme zařadit jako součást léčby. Doporučujeme podávat 2x denně po dobu dvou týdnů a na postižená místa můžete aplikovat silnější vrstvičku několikrát denně. EnteroZOO také napomáhá regeneraci kůže.
S pozdravem B.P.

Kaali
09.04.2014

Dobrý den, pokládala jsem zde dotaz, od kterého týdne je možné dávat váš gel štěňatům? Bohužel jsem zde svůj dotaz ani odpověď nenašla, proto se ptám znovu... Jde mi o to, zda mohu podávat u 2. týdenního štěněte, co má průjem. děkuji

Dobrý den přeji, štěňatům se může EnteroZOO podávat již po narození, nevstřebává se, je tudíž velice bezpečný a nemusíte se bát jeho předávkování.
S pozdravem EnteroZOO

Kamila C
05.04.2014

Dobrý den, od kolikátého dne - případně týdne se dá Váš přípravek podávat štěněti ? děkuji za odpověď

Dobrý den Kamilo, štěňatům můžete bez obav podat EnteroZOO již první den po narození. Hodně štěstí! EnteroZOO team

Bonra
03.04.2014

Dobrý den,působí Enterozoo gel i na průjem způsobený bakteriemi giardia?Pokud ano bude stačit na 30 kg psa jedno balení? Děkuji

Dobrý den,
Giardia není bakterie, ale parazit - lamblie a na parazity EnteroZOO účinný není. Ale velice doporučujeme EnteroZOO přidat k další konkrétní léčbě na parazity, EnteroZOO dokáže z těla odstranit odumřelé zbytky parazitů a pomůže zvířeti se vyrovnat s toxickou zátěží léků na parazity. Léčba proti Giardiím je rozhodně dlouhodobá, musí se opakovat.
S pozdravem EnteroZOO

Dana Mrkáčková
20.03.2014

Dobrý den, mám labradora (5 let), od 1 roku má problém v předních tlapkách. Podle dermatologického vyšetření - atopický ekzém - stále se opakující bouličky mezi prsty, které prasknou, je 2 měsíce klid a problém se opět vrátí. Hodně vadí, když je dlouhodobé deštivé počasí nebo tající sníh a tlapky se rozmáčí. Bydlí v bytě, tlapky jsou stále v čistotě. Snažím se vyhnout kortikoidům, používám při zhoršení stavu jen hojivou nebo dezinfekční mast. Myslíte, že by v tomto případě přípravek EnteroZoo měl nějaký efekt? Děkuji za odpověď.

Dobrý den paní Mrkáčková, na Vašem místě bych určitě EnteroZOO na tlapky zkusil dávat nejen lokálně - denně a také dával pejskovi 2x denně čajovou lžičku po dobu alespoň 1 měsíce. EnteroZOO upraví vnitřní prostředí organismu psa a z těla odvede i různé škodliviny či alergeny, které mohou problém způsobovat. EnteroZOO se vůbec nevstřebává, nemusíte se obávat předávkování, může se užívat i dlouhodobě. Hodně štěstí!

Michaela L.
20.02.2014

Dobry den. Mohu se zeptat jake davkovani a jak dlouhou dobu by se mel pripravek uzivat u pripadne otravy rhodeskeho ridgebacka (37kg)? Dekuji za odpoved

Dobrý den, v případě otravy velkého psa podejte ihned 2-3 polévkové lžíce EnteroZOO. EnteroZOO můžete rozmíchat v 1dcl vody a podat třeba plastovou stříkačkou do tlamy. Pokud zvíře gel vyzvrací, vyzvrací jej již s částečně navázanými jedy. Ihned po případném vyzvracení postup opakujte. Pokud zvíře EnteroZOO již nevyzvrátí, tak mu dávejte 1 lžičku opakovaně po 10 minutách, když se začne zlepšovat stav, intervaly prodlužujte. Gel na sebe naváže většinu jedu, a proto se z trávicího traktu zvířete vstřebá do krve pouze jeho část, takže EnteroZOO použijte jako první pomoc. Při otravě je nutné také ihned vyhledat veterinárního lékaře!!!
S pozdravem EnteroZOO


29.01.2014

Dobry den,mam britskeho kocourka,je pul roku stary a da se rict,ze celou dobu mu slzi ocicka,nekdy mu z nich vyteka nahnedla voda,mel i rymu a tak nam veterinar dal antibiotika,ale na ty ocicka to nepomohlo. Dnes jsme u doktora byli znova a ten rekl ze se nejspis jedna o nejaky druh alergie,dal nam tedy masticku Maxitrol,ale obavy ze nam take nepomuze. Myslite,ze by jsme take mohli zkusit Enterozoo? Dekuji moc za odpoved,s pozdravem Lejskova

Dobrý den paní Lejsková,
rozhodně EnteroZOO použijte. Gel je vhodný podávat i při podávání antibiotik, protože pomáhá organismu zvířete k regeneraci hlavně tím, že z těla odvádí zplodiny metabolismu a také živé i antibiotiky usmrcené baktérie. Kočky bývají na antibiotika /a jiné léky a chemikálie/ citlivější než jiná zvířata. Bohužel slzení očí u šlechtěných kočiček bývá poměrně častý problém, přesně jak píšete, může se jednat o infekci nebo alergii nebo ucpání slzného kanálku. Maxitrol, který Vám předepsal veterinář určitě zkuste do očí aplikovat, pokud je to infekční věc, měla by tato antibiotiková mastička pomoci. Současně podávejte EnteroZOO 1 kávová lžička 3x denně do žrádla nebo přímo do tlamičky. EnteroZOO na sebe umí „nabalit“ nejen bakterie a viry, ale také alergeny. Ale u alergií je léčba dlouhodobější, výsledky jsou patrné po cca 1 měsíci užívání. EnteroZOO můžete také bez obav aplikovat přímo do oka, máznete malé množství do spojivkového vaku kocourka. Pravděpodobně již máte s aplikací zkušenosti a kdyby ne, tak ještě píši náš osvědčený postup. I sebehodnější kočičku zabalíme do deky a dáme si na klín. Stáhneme dolní víčko a aplikujeme gel, který máme na prstě. /samozřejmě pečlivě umytém../. Kočičku „vybalíme“ a pohladíme . Od užití mastičky Maxitrolu a lokálního užití EnteroZOO dejte alespoň 2 hodiny odstup.
Doufáme, že se Vašemu kocourkovi uleví, s pozdravem EnteroZOO team

Kolářová
13.01.2014

Dobrý den, před měsícem nám někdo otrávil psa. Nyní jsem se dočetla o vašem preparátu Enterozoo. Kdybych mu gel podala, mohl otravu přežít??? Děkuji, chtěla bych se do budoucna vyvarovat podobné strašné zkušenosti. Kolářová

Vážená paní Kolářová,
ano, EnteroZOO gel do sebe vstřebá většinu jedů, kterými se mohou, buď úmyslně nebo omylem, zvířata otrávit. Kdybyste psovi podala ihned EnteroZOO, je velice pravděpodobné, že by přežil. Postup u otravy je následující: Zvířeti podáte ihned při prvních příznacích otravy minimálně dvojnásobnou dávku EnteroZOO. Pokud zvíře gel vyzvrací, vyzvrací jej již s částečně navázanými jedy. Pak postup opakujte. Gel do sebe jedy vstřebá a nedovolí, aby byly z trávicího traktu zvířete vstřebány do krve a zvíře následně pošlo. Při otravě je nutné ihned vyhledat veterinárního lékaře!!! EnteroZOO je první pomoc, kterou je nutné mít doma pro tyto případy.
Hodně štěstí! EnteroZOO team

Irena
04.12.2013

Dobry den, muzu podavat Entero Zoo pri prujmu u zakrsleho kralika?

Dobrý den Ireno,
ano, zakrslému králíčkovi můžete podávat bez obav. Můžete mu EnteroZOO rozmíchat do napáječky - ½ kávové lžičky 1-3x denně rozmíchat do malého množství napájecí vody nebo podávat rozmíchané v přiměřeném množství vody plastovou stříkačkou do dutiny ústní. Pokud má velký průjem, můžete první den - dva dny dávku zdvojnásobit. Nemusíte se bát předávkování, není možné, gel se nevstřebává, jen na sebe nabalí původce průjmu /bakterie, viry, toxiny, alergeny apod./.
S pozdravem EnteroZOO team

Veronika Váňová
07.11.2013

Dobrý den, mám skoro 10ti letého vykastrovaného kocoura,který sem tam zvrací ,takže mu to mohu podávat?Děkuji

Dobrý den Veroniko,
kocourovi EnteroZOO můžete podávat bez obav, nevstřebává se do organismu a odvádí škodlivé látky z těla. Příčin zvracení může být mnoho, ale s většinou z nich si EnteroZOO poradí a zvracení u zvířat ustává.
S pozdravem EnteroZOO team

Mario Ries
06.11.2013

Zuzana Kranátová
04.10.2013

Dobrý den,máme 5 letého JRT. Muzeme mu EnteroZoo koupit jako prevenci?Dekuji Kranatova

Dobrý den Zuzano,
ano, EnteroZOO je jako prevence velmi prospěšné, přispěje k detoxikaci organismu, předejdete případným střevním a žaludečním potížím a zlepší se srst pejska.
S pozdravem EnteroZOO team

Dagmar Hladíková
04.10.2013

Dobrý den, mán patnáctiletého stafordšírského bullteriera,který již asi 1 1/2 měsíce v době cca od 20,00 h do 23,00 h zvrací bíložlutou pěnu, při tom mu je dost zle, vypadá, že ho břicho bolí, naříká, kňučí, pomalu se nahrbený plouží a nelehne si. To trvá dokud se nevyzvrací i několikrát 3x - 5x, pak je z toho unavený vysílený, klepe se. Bral již asi 3 dávky antibiotik, po kterých se obtíže zmírnily a zvracení ustalo cca na 14 dní. Výsledky vyšetření krve jsou v normě, jen jaterní testy byly malinko mimo normu - dostal léky (název si nepamatuji), vzhledem k tomu, že hubne, má již i specielní granule od lékaře. Jinak žádný nález na ledvinách, na ultrazvuku břicha není. Zvrací pouze večer, už jsme vyzkoušeli podávat krmení nejdéle do 15,00 h, pes má o žrádlo zájem a sežere co dostane. Na zvracení nemá vliv jestli je nebo není nažraný, zvrací i když nažrat dostane pouze dopoledne. Stolici má v pořádku - tuhé šišky, močení je bez problémů, pije dost.Po léčbě za celou tu dobu nenastala žádná změna - pouze, když má antibiotika.Již cca 7 let dostává pankreolan 1-0-1, špatně tráví bílkoviny. K tomu má dietu - kuřecí maso - vločky, zelenina. Toto celou dobu fungovala bez problémů. Prosím o radu, zda je možmé, že by pomohl EnteroZoo. Děkuji za odpvěď.

Dobrý den paní Hladíková,
příčin poruch zažívání může být opravdu mnoho, od infekce po nedostatečnou funkci některých orgánů. EnteroZOO má několik léčebných vlastností, které by měly Vašemu pejskovi pomoci. EnteroZOO na sebe dokáže navázat různé nežádoucí látky jako jsou toxiny, bakterie i viry, které žaludeční a střevní potíže způsobují. Zároveň EnteroZOO podporuje regeneraci jaterního parenchymu a zlepšuje detoxikační činnost jater. Také má regenerační účinky na žaludeční a střevní sliznice, takže je velmi pravděpodobné, že se Vašemu pejskovi uleví, když mu budete EnteroZOO podávat. Doporučuji dva týdny 3x denně 1-2 lžičky gelu rozmíchat do žrádla. Poté preventivně každý den 1-2 lžičky. Gel můžete pejskovi dávat i dlouhodobě, EnteroZOO totiž umí selektivně rozlišit, co je látka nežádoucí a co tělu prospěšná, takže ani při dlouhodobém užívání neodvádí z organismu zvířete např. vitamíny. Mezi podáním Pancreolanu a Enterosgelu dejte odstup alespoň půl hodiny, aby se nesnižoval účinek.
Hodně štěstí!
EnteroZOO team

kymlovi
02.09.2013

Dobrý den,máme šestnáctiletého jezevčíka,který již třetí den trpí řídkým žlutým průjmem.Vůbec nechcenic žrát,jen pije.Také začíná být hodně agresivní,což nikdy nebyl.Pokoušeli jsme se podat živočišné uhlí,ale neúspěšně.Mohl by pomoci EnteroZoo?A jakou formou ho podat bez rizika pokousání?

Dobrý den,
EnteroZOO by Vašemu pejskovi mělo rozhodně pomoci, v podobných případech je zlepšení viditelné i během několika hodin. Gel je možné rozředit vodou, dobře se rozpouští. Zkuste mu jej dát do malého množství pití, EnteroZOO je bez chuti a zápachu a tak je možné, že vodu s EnteroZOO sám vypije.. Kdyby ne, tak zkuste rozředit EnteroZOO gel vodou a podat ze strany do tlamy plastovou stříkačkou (pejska při tom třeba zkuste zabalit jemně do deky, pokud jinak není možné..). Nebo dejte gel na packu a pejsek by si ji měl olízat.. Gel se nevstřebává, nemusíte se tedy bát žádného předávkování. Kdyby potíže přetrvávali, doporučujeme navštívit veterináře.
S pozdravem EnteroZOO team.

josefína
13.08.2013

můžu dávat gel kočce jen tak, i když je úplně v pohodě? jednou za čas. díky

Dobrý den Josefíno,
ano, i kočce prospěje jednou za čas detoxikace organismu, protože z ovzduší a ze stravy dostane do těla mnoho nežádoucích látek. Efekt bude viditelný nejen na její vitalitě, ale hlavně na její srsti. Doporučujeme 1 standardní jednorázovou dávku 3x denně po dobu 10 - 14 dnů.
S pozdravem EnteroZOO team.

Hana Kavková
07.08.2013

Dobrý den,poraďte mi prosím.moje 10letá fenka yorkšíra měla od minulé středy velmi silný průjem s krví.dostala antibiotika a po 3dnech se začala stolice upravovat,dnes ráno vyzvracela snídani,bojím se jestli nemá těmi antibiotiky poničené trávení,pomohl by enterozoo? jsem z toho nešťastná a bojím se o ní. poraďte prosím.Děkuji Kavková H.

Dobrý den paní Kavková,
určitě podejte fence EnteroZOO co nejdříve. EnteroZOO si ve většině případů poradí se střevními infekcemi stejně dobře jako antibiotika a jeho obrovská výhoda je v tom, že má regenerační účinky na sliznice střevního traktu a je zcela bez vedlejších účinků . Fence dávejte ½ kávové lžičky 3x denně po dobu jednoho týdne, po vymizení potíží bude stačit 1-2x denně po dobu 1 měsíce. Nemusíte se obávat předávkování, EnteroZOO se nevstřebává. EnteroZOO můžete podávat i dlouhodobě několik měsíců.
S pozdravem EnteroZOO.

Bobina K.
06.08.2013

Dobrý denPoradte mi prosím!Moje 3.letá fenka /váží 11kg/ mi sežrala sáček,který se dává do léků,aby se nezkazily!!!Nevím co je to za prášek a bojím se,aby se neotrávila! Co mám dělat! Děkuji moooc za radu. Bobina K

Dobrý den Bobino, jako první pomoc dejte fence dvojnásobnou dávku EnteroZOO a vyhledejte veterinárního lékaře.
S pozdravem EnteroZOO

Jana D
09.06.2013

Dobry den. Chtela jsem se zetat na jednu vec. Vzdy po ockovani stenat /prvni/ tak po 5 dnech se mi objevi prujmove kakani. Tekute. Granuky nemenim. Jsou srtejne /fitmin puppy/. Stalo se mi to ted , kdyz si braly lidi stenatka domu. Dostavaly stejne krmeni a meli prujmy. Ted mam rotvicka, je tyden po ockovani a a take rikdou stolici jinak je vesely. Objedala jsem si uvas vas pripravek, ale zajimalo by me zda je to vhodne podat v mem popsanem pripade. Dekuji vlice za odpoved. Trapi me to. Jana d

Dobrý den Jano,
ano, EnteroZOO je na tyto typy průjmů vhodný, pomáhá zvířatům odstranit zplodiny metabolismu, které jejich střeva zatěžují. Průjem by se měl zmírnit nebo úplně odstranit. EnteroZOO se nevstřebává, nemusíte se obávat vedlejších účinků. Hodně štěstí!
S pozdravem team EnteroZOO

Veronika Dernerová
30.05.2013

Dobrý den,máme 4letého pejska,který je asi nastydlý.Pořád pšíká,občas nemůže dýchat a jokoby popadá dech.Trvá to druhý den a myslím,že dnes má i trochu teplotu.Mám raději dojít k zvěrolékaři,nebo lze léčit doma?Děkuji

Dobrý den Veroniko,
Váš psík má pravděpodobně virózu. Virózy často doprovází bakteriální infekce podobná zánětu horních cest dýchacích (tj. rýmy, kašle) u lidí. Pokud se jeho stav nebude zlepšovat, bude potřeba navštívit lékaře. Pokud Vám lékař předepíše antibiotika, doporučujeme podávat současně EnteroZOO, které pomůže psíkovi zmírnit negativní působení antibiotik, zejména pomáhá obnovit poničenou střevní flóru, která významně ovlivňuje imunitu.
S pozdravem Team EnteroZOO

Jaromíra Holešinská
26.05.2013

Dobrý den, mám rok a půl starého kocourka ragdola. Byla mu zjištěna alergie na kapsičky, která se projevila exemem kolem uší. Po injekci proti svědění a změny granulí bylo všechno v pořádku. Zkusila jsem mu přilepšit tuňákem ve vlasní šťávě a ihned na druhý den mu opět ukázala vyrážka. Je možné toto zklidnit (vyléčit) přípravkem EnteroZoo? děkuji za odpověď.

Dobrý den paní Holešinská,
určitě bychom Vám doporučili EnteroZOO vyzkoušet, přidávejte kocourkovi do jídla asi 1 kávovou lžičku 2-3x denně po dobu jednoho měsíce, alergie by se mu měla výrazně zlepšit. Je také možné současně gelem pomazat postižená ekzematická místa v silnější vrstvičce, na kůži to kocourkovi zaschne a buď se samo odrolí nebo si to sám olíže. Nemusíte se bát předávkování, EnteroZOO se nevstřebává, jen na sebe nabaluje v trávicím traktu škodliviny a alergeny a pak se vyloučí stolicí z těla ven.
Hodně štěstí, s pozdravem team EnteroZOO.

Szottková Radka
10.05.2013

Dobrý den,mám štěně sibiřského husky má 3,5měsíce , dáváme mu granule calibra junior large breed a má průjem tak nevím zda máme změnit granule nebo jít na nějaké vyšetření?

Dobrý den Radko,
když dáte štěněti EnteroZOO, tak ho zbavíte případných infekčních bakterií či virů ve střevním traktu, které mohou průjem způsobovat. EnteroZOO je na průjem velice účinný, ale příčin průjmů může být opravdu mnoho. Rozhodně nic nezkazíte, když pejskovi dáte 2x denně půl lžičky EnteroZOO do žrádla, na průjem by mu měl velice pomoci

Honza
05.05.2013

Dobrý den, máme korelu dlouhodobě s průjmem. Je možné vyzkoušet-aplikovat EnteroZoo i pro tento druh ptáka? Honza

Dobrý den Honzo,
EnteroZOO lze použít i u ptactva, včetně exotického. Lze jej využít při průjmových onemocněních nebo při podezření na intoxikace z krmiva, včetně plísňových kontaminací v krmivu. Nejlepší metodou aplikace pro ptactvo je ředění Entero ZOO gelu do pitné vody, cca 1 kávová lžička do 1dcl napájecí vody. Každý den připravovat roztok čerstvý. Rozpustnost přípravku ve vodě je dobrá.

Petra Nováková
04.05.2013

dobrý den,máme 7leteho yorksira a docela často jse u nej projevujou -my tomu říkáme žabičky - žblunkání v žaludku celý den jen leží a nejí (trvá to většinou jeden den)-chtěla bych poprosit o radu z čeho se to projevuje a zda-li by pomohl entero zoo děkuji

Dobrý den Petro,
ano, EnteroZOO by měl od těchto trávicích obtíží pomoci, příčin gastrointestinálních poruch, zejména u malých plemen psů je mnoho. Dávejte pejskovi provní týden 3x denně asi třetinu čajové lžičky, lze zamíchat do žrádla nebo podat samostatně nebo třeba na kousku pamlsku. Další týden stejné množství 2x denně a po ustoupení potíží doporučuji udržovací dávku třetinu lžičky denně.

Martina G.
04.05.2013

Dobry den, mam bileho boxera,ktery trpi alerigii na kvetouci rostliny,stromy,travy.Zajimalo by me,zda by mu Vas pripravek mohl pomoci od jeho problemu.dekuji za odpoved.

Dobrý den Martino,
EnteroZOO pomáhá i při těchto typech alergií, jen je to dlouhodobější záležitost. Doporučuji 2x denně jednu čajovou lžičku, lze zamíchat do žrádla nebo podat samostatně nebo třeba na kousku pamlsku. Po ustoupení potíží, což může trvat i několik měsíců, doporučuji udržovací dávku 1 lžičku denně. EnteroZOO se nevstřebává, pouze prochází trávicím traktem zvířete a nabaluje na sebe veškeré škodliviny včetně aler genů. Umí selektivně vybrat, co je škodlivina a co je látka tělu potřebná, neváže na sebe vodu a má regenerační účinky na sliznice střevního traktu, můžete jej tedy podávat dlouhodobě.

Ilona Horáčková
23.02.2013

Dobrý den,máme potkána,který si vykusuje nebo vypadává chlupy na zádech.Chci se zeptat jestli tento gel může používat.Děkuji

Dobrý den Ilono,
EnteroZOO doporučuji použít ve Vašem případě spíše z důvodu částečného vyčištění zažívacího traktu od zbytku srsti, které může potkan při vykusování polykat. Pokud by si Váš potkan vykusoval chlupy kvůli svědění např. kvůli alergii, EnteroZOO mu pomůže. Příčin ale může být velké množství, třeba vnější paraziti nebo i nějaký deficit vitamínů a minerálů ve výživě. Může se někdy jednat i o nervovou poruchu. Nechejte potkana raději odborně prohlédnout u veterináře, aby se odhalila pravá příčina okusování srsti.
S pozdravem B.P.

Jakub Most
15.02.2013

Dobrý den, funguje enterozoo i při otravě čokoládou u psa? Děkuji

Dobrý den,
otrava čokoládou je u psů velmi závažný stav a je potřeba jednat rychle, co nejdříve od doby zjištění, že zvíře pozřelo čokoládu. V začátku (asi do 2 hod. po požití) lze podat Entero ZOO ve vyšších dávkách a následně podávat salinická projímadla, pokud je zjištěno pozření hned, je třeba vyvolat u psa zvracení (po konzultaci s veterinářem, možno několika způsoby).
Čokoláda často sama o sobě,pokud je jí větší množství,může vyvolat dávicí efekt, ale nebezpečná je pro poškozování slinivky, jater a srdečního aparátu, takže jakékoliv větší požití zvířetem s ohledem na velikost psa a množství pozřené čokolády patří k řešení veterinárním lékařem.
S pozdravem Dr.Zobač

Darina K.
29.01.2013

Dobrý deň,mám psíka čivavu (5 rokov) s častými problémami s trávením-cca raz za mesiac.Prejavujú sa nechutenstvom,

Dobrý den,
na vámi uvedené potíže doporučuji použít EnteroZOO, pro Vašeho psíka by mělo být dostačující dávkování
kávovou lžičku dvakrát denně a zapít vodou. Malá plemena jsou citlivější na zažívací problémy, občas "venku něco olíznou" a pak mají trávicí problémy většího či menšího rozsahu. Dále může občas docházet k tzv. hyperaciditě (překyselení žaludku), způsobené nahromaděním žaludečních kyselin a následně ke zvracení. Pokud by použití gelu nestačilo, chtělo by to popř. upravit i pH žaludku po dohodě s Vaším veterinářem. Součástí řešení problému zvracení je i nastolení krmné diety (vařená rýže s trochou vař. kuřecího masa), bez hrubých struktur granulí a dalších doplňků stravy (pamlsky,kostičky atd.). Častější a úporné zvracení může mít však i jiné příčiny (viz. nemoci ledvin, nervového aparátu, parazitózy atd.). Preventivně se doporučuje EnteroZOO v dávce jedna lžička 1x denně, přimíchat do žrádla.
S pozdravem Dr.Zobač

Jana V.
20.01.2013

Dobrý den, máme 14 let starého kocoura, žije venku i doma. Cca pře 2 měsíci si přivodil zranění kolem oka, nejdříve mu z oka vytékalo, pak se mu řes oko udělal povlak, po návštěvě věterináře mi bylo oznámeno, že se mu udělal zákal. Týden před svátky mu z koutu začala téct krev s hnisem,opět jsem šla na veterinu, tam dostal nějaké injekce a antibiotika s tím, že je jedná o abces, který praskl. Antibiotika dobral, ale stav se nezlepšil. Mohl by mu pomoci EnteroZoo gel? Předpokládám, že na oko již nevidí, ale mám obavy, aby se m to nedostalo do druhého oka. Také se v bytě pohybují malé děti tak mám strach, aby se infekce nepřenesla i na ně. Děkuji

Dobrý den,
jak to tak popisujete, tak se může jednat o zánět celého oka, tzv. panoftalmitidu, což je vždy vážné a na léčbu náročné postižení oka. Může někdy končit i operativním vyjmutím očního bulbu. Bohužel, tento problém Entero ZOO gel nevyřeší. Je potřeba situaci nutně řešit s veterinářem, který podle závažnosti stavu navrhne co nejúčinnější a dlouhodobou léčbu.
S pozdravem Dr. Zobač

hejkl
11.01.2013

DOBRY DEN.RAD BY JSEM SE ZEPTAL ZDA JE PRO PSA LEPŠÍ KOSTI VAŘIT,NEBO ZDA JE MUZE SYROVÉ DEKUJI J.HEJKAL.

Dobrý den, máte na mysli kosti s masem nebo samotné? V každém případě není vhodné to s množstvím kostí podávaných psům přehánět. Zejména u menších plemen a starých psů. Při nadměrném podávání hrozí vznik zácpy a problémy s trávením, protože žaludeční šťávy nestačí množství vápníku rozložit a zbytek je vylučován z těla výkaly, které pak mají charakter tuhé žlutobílé stolice a dochází nezřídka k obtížné (bolestivé...) defekaci. Když už někdo kosti psům podává, je třeba si uvědomit, že pes potřebuje hlavně živočišný protein, který v kostech není, nebezpečné je zkrmování štěpících se kostí drůbeže a králíků, dále pak obratlů páteře, a to především u malých plemen psů. Z důvodu obrusu zubního kamene psů, má zkrmování kostí podřadnější význam. S pozdravem Dr.Zobač

karel
04.01.2013

dobry den mame rok a pul stareho bladhaunda a ma často řidkou stolici a na zadnich stoličkach dosti velky zubní kamen proto chci poprosit o radu .děkuji karel

Dobrý den, Samozřejmě je potřeba dle rozsahu zubního kamene tento nechat odborně odstranit u veterináře, řidší stolice trvalejšího rázu, může být způsobena infekční příčinou (nelze vyloučit jako zdroj právě zubní kámen), dále různé vnitřní parazitózy, či nevhodná skladba krmiva, která může zapříčinit i tzv. dysmikrobii osídlení střeva nežádoucí bakteriální flórou. Lze tady mimo jiné i doporučit využití aplikace přípravku Entero ZOO gel dle uvedeného návodu výrobce. S pozdravem Dr.Zobač

Zorka Magosova
25.12.2012

rocna fenka schit-zu zvraci zlutou tekutinu a ma prujem,prosim poradte,dekuji.

Dobrý den, Příčin tohoto postižení může být celá řada, nejčastěji jsou to virové a bakteriální infekce, dále i vnitřní parazitózy a v neposlední řadě "rozhození procesu trávení" nevhodným krmením, dále nelze vyloučit ani alergické projevy opět zejména zapřičiněné některými složkami krmiva. Můžete vyzkoušet preparát Entero ZOO gel v doporučeném dávkování a nastolením dietního krmiva (vařená rýže s menším podílem vař. kuřecího masa...). Pokud se stav neupraví, musíte problém řešit s Vaším veterinárním lékařem, který si psíka vyšetří a podle toho zavede účinnou léčbu. S pozdravem Dr.Zobač

D.PEtrová
25.12.2012

Dobrý den, máme osmiměsíční koťata, včera jsem je nastříkali antiparazitním sprejem zn. Marty. Obě kočky začaly zvracet a kašlat, obáváme se, že se přiotrávili, i když jsme dodrželi všehcn instrukce napsané na spreji (Tj. nastříkat na srst po celém těle (kromě hlavy). Moc nežerou, máme o ně starost. Je dobrý nápad použít deteoxikační gel nebo máme raději upalovat k veterináři(jsou svátky). S pOzdravem D. Petrová

Dobrý den, Je mi to líto, co postihlo Vaše kočičky, ale mám takový dojem a podle toho, co jsem zjišťoval o přípravku Marty antiparazit. spray, je snad tento určen pouze pro použití u psů, dále některé tyto přípravky obsahují ichtamol, který při požití kočky absolutně nesnáší a vyvolává těžké reakce doprovázené mimo jiné i zvracením. Pokud tento spray navíc obsahuje jako účinnou látku permethrin, je tato přímo po aplikaci na kočky většinou fatální, kdy ani následná koupel a umytí celého těla kočky nezajistí vždy vyléčení nevhodně ošetřené kočky. Stříkat navíc celý povrch těla u koček je zavádějící ( velmi často se olizují, a tím se zvyšuje riziko otrav). Nevím, jak nakonec u Vašich zvířat intoxikace dopadla, ale v každém případě, příště na nic nečekejte a co nejdříve navštivte Svého veterináře. Pokud možno i s přípravkem, který jste použili k ošetření zvířat. Je jich na trhu celá řada a některé jsou určené pouze pro daný druh zvířete a pro jiná mohou být přímo toxická. Důležité je znát účinnou látku, kterou přípravek obsahoval. S pozdravem Dr.Zobač

Magda Andrlíková
21.12.2012

máme obyčejného kocoura,který má 2,5roku,který žije venku i doma.Před 3 týdny se zřejmě porval s jiným kocourem,měl poranění na hřbetě spíš u ocasu,které se zahojilo,ale v těch místech má nyní měkkou bakuli,která ho ale vůbec nebolí,nechá si na ní sáhnout

Dobrý den, Z anamnézy není jasné, zda jste poranění nějak léčili(antibiotika, lokální léčba atd.).Pro zdárné zhojení takovýchto poranění, byť se zdají banální je lepší zavést po poradě s Vaším veterinářem antimikrobiální léčbu, protože lze zejména v případě poranění koček předpokládat i vznik podkožních flegmon i abscesů, a to může být i Váš případ. Takzvaná bulka, kterou uvádíte může být právě i hnisavý absces nebo zapouzdřená cysta. Doporučuji návštěvu veterináře. S pozdravem Dr.Zobač

Jana Bernhardova
10.12.2012

Mame 15let starou jezevcici.Ma zanet ledvin a uzliny,mela i prujem.Bere antibiotika ale vubec nechce jist.Co mame delat?

Dobrý den, Váš případ je o to těžší, že pes je opravdu vysokého věku a základní životní funkce jsou zpomalené, navíc jsou vážně poškozené zánětem ledviny, může se i postupně vyvinout v selhání ledvin.Současně probíhající průjem hraje druhořadou roli, i když může současný zdrav. stav komplikovat možným prohloubením dehydratace a tím i větším poškozením ledvin. Především musí být pes pod pravidelnou odbornou veterinární kontrolou a léčbou. Přípravek Entero ZOO gel lze bez jakéhokoliv rizika použít na tlumení zmíněného průjmu a omezení resorbce různých škodlivin ze střeva do krve, a tím i možného dalšího poškozování funkce ledvin. S pozdravem Dr.Zobač

Zdeněk
10.12.2012

Dobrý den, moje dcera má zakrslého králíčka a ten má poslední dobou časté průjmy. Chtěli bychom zkusit EnteroZOO, ale nevíme, jak mu ho máme podávat. Pije z dávkovače. Děkuji Zdeněk

Dobrý den, Především je potřeba zavést pouze ke krmení kvalitní (nezatuchlé seno) bez jádra a granulí a čistou vodu k pití, navštivte Svého vet. lékaře a proberte s ním tento problém. Navrhuji léčbu zaměřit proti kokcidióze (popř. giardióze). Lze jako doplňek doporučit i Entero ZOO gel na zmírnění průjmu,v dávce, polévkovou lžíci rozpustit v jedné deci pitné vody, ale hlavně je třeba rychle ve spolupráci s veterinářem řešit vhodnou antibiotickou a antiparazitární léčbu. Králíci jsou všeobecně dosti náchylní na různé zažívací problémy a nezřídka jejich podcenění končí fatálně. S pozdravem Dr.Zobač

Jana Z.8.12.2012
08.12.2012

Dobrý den,starám se o Kavkazského ovčáka sousedovi,a pes už delší dobu trpí svěděním uší.Masti,ani kapky nepomáhají a když,tak jen na chvilku.Veterinář mi řekl,že se jedná o parazity.Mohl by mít váš přípravek nějaké pozitivní účinky na tento problém? Děkuji.

Dobrý den, Pokud je ušní parazitóza navíc prokázána i mikroskopicky, je nutné použít účinný přípravek, kterých je u nás dostupných několik, to musí určit veterinář. Nevím, čím už byla léčba řešena, jakým preparátem, jak dlouho atd. Navíc některé záněty vnějšího zvukovodu mohou mít i alergologickou příčinu. Léčba ušních parazitóz je často založena na aplikaci vhodných ušních kapek s obsahem antibiotik i antiparazitik (po delší dobu aplikace - konzultovat s veterinářem), lze s úspěchem používat i některé pipety (s obsahem imidaclopridu x moxidectinu) určené k nakapání mezi lopatky psa. S pozdravem Dr.Zobač

Tonda
06.12.2012

Dobrý den,naše kočka byla otrávena strychninem.Myslíte ,že při včasné aplikaci Vašeho přípravku by mohla přežít?

Dobrý den, Bohužel, při otravě tak silným jedem, jako je strychnin by Entero ZOO gel neměl šanci pomoci. Toxická látka se velmi rychle vstřebává ze zažívadel a způsobuje záhy smrt v křečích a dušení za plného vědomí. Navíc je strychnin již léta zakázáno jako rodenticid používat, i když se občas ještě nějaké intoxikace zvířat mohou vyskytnout. S pozdravem Dr.Zobač

Zdeněk Brno
24.10.2012

Dobrý den,máme kocourka asi 4 roky.Byl silně nachlazený, nechtěl nic žrát a zadní nohy se mu začaly podlamovat.Vet.mu dal antibiotika injekce a prášky ,které využíval a na zlepšení chuti na žrádlo pastu GIMPET TGOS multivitamin nohy že se upraví postupně,Můžeme na chuť ke žrádlu zkusit Entero zoo? Děkuji

Dobrý den, Ano, můžete jako doplněk použít přípravek Entero ZOO gel, váže na sebe bakterie a jejich toxiny, dále spoustu nízko a středně molekulárních látek a škodlivin, a tak pomáhá z těla vypuzovat různé nežádoucí zplodiny, které by jinak mohly organismu "škodit". Doporučuji dodržovat preventivní dávkování uvedené na obalu přípravku. S pozdravem Dr.Zobač Jan

Najmanová
21.10.2012

Dobrý den, mám pejska - křížence schi-tzu,z útulku, po celou dobu, co ho mám, musí užívat Predison, protože jinak se drbe a kouše si nohy téměř do krve. /zřejmě nejaký druh alergie/. Je možné mu tento přípravek podávat - Prednison již pomalu přestává účinkovat. Děkuji

Dobrý den, Dermatologie jako vědní medicínský obor je složitá záležitost a příčin vyvolávajících různá kožní onemocnění je celá řada. Někdy je obtížné přesně určit, co vyvolává např. svědivý proces u zvířete. To, jak uvádíte rezistenci na účinnost Prednisonu je známá věc, hlavně při dlouhodobém používání. Navíc dlouhodobá aplikace má i určitý druh rizika vzniku např. Cushingova syndromu. Úplně s klidem můžete použít v doporučených dávkách preparát Entero ZOO gel, jehož přednost spočívá v adsorbci mimo jiné i různých alergizujících látek a jejich neškodného vyloučení stolicí z těla ven. Neméně důležitá je kvalita a druh přijímaného krmiva (doporučuje se všeobecně hypoalergenní krmivo - granule)ze zdravotně nezávadných surovin. Záležitost postižení Vašeho psíka je třeba mít pod kontrolou Vašeho ošetřujícího vet. lékaře a po konzultaci popř. upravovat další dávkování kortikoidů. S pozdravem Dr. Zobač Jan

Markéta
14.10.2012

dobry den,mame 2dny po kastraci kocicku ktera si olizivala brisko natrene nečim co vypadalo jako alobal.neni ji dobre a hodne zacala slintat.dekuji

Dobrý den, To se stává, když si "Aluminiového prášku" olízne zvíře trochu více. Používá se na ošetření pooperačních a kastračních ran. V podstatě nejde o zvlášť zdravotně závadný přípravek, většinou citlivá zvířata mohou reagovat krátkou nevolností a zvracením, což se postupně samo upraví. S pozdravem Dr. Zobač Jan

Hana Sieglová
13.10.2012

Dobrý den, našemu cca 10 letému pejskovi kříženci špice /nejsme první majiteléú byla diagnostikována srdeční nedostatečnost a doporučeno podávání 1/2 tablety léku Fortekor Forte.Důvodem bylo jeho občasné pokašlávání a zalykání.Doposud žádné léky nebral, je velice čilý, každý den chodí na dlouhé procházky a je hodně v pohybu. Můžete mi, prosím sdělit zda bychom mohli podávat Koenzym Q10, popř. nějaký další doplněk stravy, který by mohl srdíčko posílit. Děkuji předem za VAši odpověď. S pozdravem Hana Sieglová

Dobrý den, Zejména důležitá je ve Vašem případě pravidelná aplikace Fortekoru tbl. v předepsaném dávkování a časových intervalech. Koenzym Q 10 můžete jako doplněk také použít, stejně tak i menší dávky L - Karnitinu na posílení srdečního myokardu. Dávkování Vám propočítá Váš vet. lékař s ohledem na hmotnost zvířete. S pozdravem Dr.Zobač Jan

nikola
22.09.2012

Dobrý Den my máme kočku a pořád má řídkou stolici chtěla bych poradit co jí mám na to dát

Dobrý den, Odpověď na tento problém není tak jednoznačná.Příčinou mohou být paraziti zažívadel, infekční onemocnění trávicích orgánů, nevhodná skladba a obsah stravy, alergie na složky krmiva atd. Můžete vyzkoušet Entero ZOO gel dle doporučeného dávkování. Pokud se stav do týdne ani trochu neupraví je třeba problém konzultovat s veterinárním lékařem a po řádném vyšetření zavést odpovídající terapii. S pozdravem Dr.Zobač Jan

věra prokýšková
07.09.2012

nemůžou mi borůvky uškodit?psovi je 10let,jinak ale je čipernej chodíme s nim 2x deně ven aby se proběhal i když máme velkou zahradu,ještě jsem se zapoměla zmínit že se nám zdá že tyhle problémy má horší po práškách na odčervení děkuji za odpověd Věra Prokýšková Žirovnice

Dobrý den, Borůvky by psovi neměly uškodit, maximálně při požití většího množství může dojít k tzv. překyselení obsahu žaludku a následnému zvracení, které se spontáně upraví. Z dotazu se domnívám, že Vám pes zvracívá po podání odčervovacích tablet. Příčina může být i v samotném žaludku, a to vlivem horší snášenlivosti některých složek v daném přípravku, nebo již velmi nízkém pH žaludeč, šťáv na čemž se může podílet i druh daného krmiva (kvalita granulí, masa, těstoviny atd.). Pokud máte stále problémy, můžete mi i zavolat do Horních Dubének (tel. 603 363838)z Žirovnice je to 10km :-) S pozdravem Dr.Zobač Jan

Johan
11.06.2012

Jana
08.06.2012

Dobry den, máme psa (belgický ovčák), kteří trpí leishmaniózy a je léčen lékem Alopurinol. Muže Enterosgel posilit jeho imunitni system a zlepšit jeho funkci jater? Děkuji vám za Vaše odpověď .

Leishmanióza je dosti závažné parazitární onemocnění postihující zejména imunitní systém a játra, někdy s destrukčními změnamí na kůži. Z hlediska využití přípravku Entero ZOO lze využít jeho účinku zejména s ohledem na "očistu organismu" od různých škodlivin a toxických látek, které se do těla dostanou zejména perorální cestou, a tak by mohly způsobovat navíc toxické zatěžování jaterního parenchymu,který momentálně je oslaben působením prvoka Leishmania. Jako další podpůrnou léčbu lze doporučit aplikaci imunostimulancií (beta-D- glukany, vitamíny sk.B, Ostropestřec mariánský- detox. jater.) S pozdravem Dr.Zobač

Miluška Fidrmucová
16.04.2012

Prosím, ráda bych věděla, kde se dá EntroZOO gel detox sehnat.. Potřebovala bych ho nutně pro přiotrávenou kočičku,je na tom dost zle. Děkuji

EnteroZOO lze zakoupit na adrese Bioline Products s.r.o., Senovážné nám. 6, Praha 1 nebo zde na webu nebo když nejste z Prahy, tak prosim zavolejte na tel. číslo 608837907, budeme Vás informovat o prodejcích v ČR.

nada zazvorkova
12.04.2012

dobry den mame kocourka tak rok a neco. sme ho nasly venku dali sme ho kastrovat a ve stolici ma krvavi hlen jen nekdy .chtela sem se zeptat co stim . kocourek si hraje je veseli ale bojim se onej dekuji za odpoved nada

Krev ve stolici kocourka může být projevem několika různých onemocnění zažívacího aparátu, zejména pokud je doprovázen příměsí krve s obsahem hlenu, může se jednat o zánětlivý proces v úseku tlustého střeva, způsobený parazity (giardióza, helminti), nebo bakteriální zánět. Méně často se pak jedná o různé neoplastické procesy či polypy. Je třeba úsudku, zda-li také průběžně pravidelně odčervujete kocourka během roku. Doporučil bych léčebnou kůru navrženou veterinářem (např. metronidazol), doplněnou i podáváním přípravku EnteroZOO gel. Po dobu léčby krmit dietní stravou(např. vařenou rýží s kuřecím vařeným masem). S pozdravem Dr.Zobač

Agata
21.03.2012

dobry den. Muzu dat enteroZoo detox.gel i kocicce,ktera byla priotravená a bojuje uz druhy tyden? Je hrozne hubena a porad polehava. Jde to pomalu,ale zlepsuje se

Dobrý den, zcela jistě kočičce dejte EnteroZOO, pokud nejí a nemůžete jej přidat do žrádla, tak jí ho podejte do tlamičky vodou trošku rozředěný pomocí stříkačky. EnteroZOO je detoxikační přípravek a zachytí veškeré toxické látky, určitě tím kočičce pomůžete. Držíme palce! EZ

květa
02.03.2012

dobrý den mám malý problém můj pes se mi napil vodou smichaného vanishe..měla jsme v kyblu namočené tričko ale už jednou jsme to vylila a nepridavala zadný vanish jen vodu..v nepozornosti mé se pes napil doufam že se mu nemuže nic stát...

Dobrý den, rozhodně dejte psíkovi dávku EnteroZOO, která s případnou otravou pomůže a také navštivte veterináře.

Aneta
28.02.2012

Dobrý den, máme kočku (cca 9 měsíční- nalezena) nechce nám jíst, stále jenom leží- dříve byla taková neposedná- nevydržela chvíli v klidu. Nedávno dostala nespracované vepřové maso. Mohlo by to být tím, nebo by se mohlo jednat o něco jiného ? Děkuji za odpověď

Dobrý den, aby kočka nechtěla jíst a stále jen ležela není normální. Vepřové maso mají kočky rády, pokud nebylo zkažené, tak by jí nemělo nic být. Zkuste podat EnteroZOO v předepsané dávce a raději navštivte veterináře.

Sabina
29.01.2012

Dobrý den chtěla bych se zeptat na onemocnění psa. Řekla bych že se jedná o něco kožního pejsek nám začal olysávat v podpaží,na krku, kolem oka a kolem tamy. Má tam zarudlou kůži a takové malé černé tečky, ale vzhledem k tomu že má několik tmavých skvrn tak si nejsem jistá jestli ty tečky nejsou pigmentové skvrny na kůži ale to olysané místo je tam kde má světle chlupy. Doktor řekl že je to narmální ale mě se to moc nezdá. Děkuji za odpověď

Dobrý den, kožní medicína patří k jedněm z nejpestřejších a z hlediska diagnostiky nejsložitějším oborům i ve veterinární medicíně neboť pravých primárních příčin nemocí může být celá řada. Může se jednat o původ v kožních parazitózách (demodikóza, svrab, zevní roztoči...), dále různé typy alergií (z krmiva, kontaktní alergie ze zevního prostředí atd.), ekzémy různého původu. Docela velké množství klinických případů daných onemocnění je vázáno i na určitá plemena psů a jejich věkové kategorie. Není jasné, jaké psí plemeno vlastníte. Jednoznačně je třeba rozlišit, zda-li jde o proces doprovázený svědivostí lokální či celkovou, zabarvení olysalých míst kůže (zčervenání, zešednutí atd.). Některé kožní projevy mohou souviset i s jiným celkovým onemocněním psa. Lze provést celou řadu doplňkových dermatologických vyšetřovacích postupů (seškraby kůže,stěry, otiskové preparáty, biopsie...). V žádném případě nelze podle Vašeho dotazu jednoznačně stanovit diagnózu procesu. To musí veter. lékař, který případ posoudí a uvidí postižená místa nemocného zvířete. Jak často odčervujete? Aplikujete přípravky (účinné) proti blechám, trudníkům (demodikóza), tady bych se také zaměřil na tuto parazitózu, dále čím krmíte? Mnoho granulovaných krmiv, zejména horších kvalit se výrazně podílí na vzniku celé řady kožních onemocněních u malých zvířat. Problematika je vskutku obšírná a správná diagnostika s úspěšnou léčbou leckdy náročná a zdlouhavá. S pozdravem Dr.Zobač

lucinda
23.01.2012

hezky vecer.chtela bych se zeptat,jak se jmenuje tento pes co mate na leve strane.moc se mi libi,ma ho kamaradka,ale bohuzel nemam jak se ji zeptat jak se ten pes jmenuje..dekuji moc.preji hezky vecer.

Dobrý den, pejsek je rasa Jack Russell Terrier. Pejsek je roztomilý až uličnický, pozorný a ostražitý. Aktivní, není hašteřivý, je ohromně čilý, pevné povahy. Je veselý a nebojácný.

Vložte své jméno Alena
19.01.2012

Dobrý den, mám 16 let jezevčíka, má průjem, dobral antibiotika NOROCLAV, měl pastu PROBiKAN. Měl dietu na radu lékaře kuřecí prsa s rýží a vývar z kuř prs.Jinak užívá léky:na štitnou žlázu Euthyrox 1 tbl ráno na lačno, 1 tableta večer, pak půl tbl Fortekor na srdce jen ráno, Karsivan ráno 1tbl, večer 1 tbl, Simepar ráno 1 tbl, večer 1 tbl, Suché granule l/d. už mu mám davat pul suchého a pul jidla maso kuř, s rýží, ale nějak to neni dobré, stolici má pořád hodně řídkou, tak si nevím rady, Děkuji moc za radu.Jinak je ale pejsek v pohodě.

Dobrý den, věk Vašeho pejska je již značně pokročilý, což s sebou může nést celou řadu zdravotních problémů (mnohé vypisujete v dotazu). Je možnost změnit typ antibiotik, pokud zaberou co do účinnosti, dále může být problém v tzv. chronické hypertrofii tlustého střeva, kdy je problém ve vstřebávání tekutin, a tím může docházet k průjmům. Entero ZOO gel můžete vyzkoušet v dávce 1 kávovou lžičku 3x denně a zapít vodou. Dopad na ztížený zdravotní stav Vašeho psíka má také porucha funkce štítné žlázy. Veškéré preparáty naordinované Vaším veterinářem užívejte nadále dle rozpisu, včetně dietetických opatření. S pozdravem Dr. Zobač Jan

Alexandra
16.01.2012

Dobrý den, je možné podávat EnteroZOO i křečkům a jak to do nich dostanu? Děkuji

Dobrý den, ano, EnteroZOO gel lze podávat i hlodavcům, ale v malých dávkách, nejlépe je vyndat plastový píst z injekční stříkačky a naplnit stříkačku gelem v množství 1ml a píst znovu zasunout . Potom dotáhmout do 2ml vodou a dobře protřepat. Dávku na křečka lze aplikovat takto ředěnou emulzí v množství 0,3ml 2x denně přímo z boku do tlamičky. Není vhodné přípravek u hlodavců předávkovávat, trpí totiž někdy i problematickými zácpami, kdy by použití gelu mohlo být kontraindikováno. Při častějších průjmech křečků je lépe vyhledat veterinární pomoc, často se jedná o infekce a je nutno aplikovat injekčně i některá pro hlodavce vhodná antibiotika. S pozdravem Dr.Zobač

Vajshaitlova M.Raspenava
15.01.2012

Dobrý den,mám7letého dogouška,poslední dobou nechce jíst,ani granule vařené maso,prostě nic.jeden den se zdá že to bude dobré,ale druhý den zas nic.Rapidně hubne a těžko se vyprazdnuje nevím zda by mu přípravek pomohl.Děkuji za odpověd

Dobrý den, Bohužel, psí plemeno doga je v sedmi letech už v podstatě stařík a může docházet ke zdravotním komplikacím, ať charakteru pohybového či metabolického, popř. nelze vyloučit ani některý z metastatických procesů v organismu. Chtělo by to provést komplexnější vyšetření biochemické a hematologické, popř. doplněné o RTG nebo SONO vyšetření u Vašeho veterináře. Nelze vyloučit ani možnost některého z parazitických onemocnění. Entero ZOO gel můžete vyzkoušet, z důvodu tzv. očisty trávicího aparátu, klidně v dávkách 1 až 2 polévkové lžíce 3x až 4x denně, ale sledovat, aby nevznikla druhotně zácpa, je třeba, aby pes měl dostatečný příjem tekutin. Jako součást doplňkové léčby lze podávat psovi i některé vhodné vitamínové speciality pro starší psy. S pozdravem Dr.Zobač Jan

Svobodová
03.01.2012

Naše 12letá retrývřice má celý život problémy se zažíváním. Žádné kosti, konzervy, jen granule K9 pak Cristopherson senior.Pamlsky jen sušené maso bez tuku.Z vařených věcí jen rýže s mrkví.Průjmy poslední půl rok skoro stále,pomáhájen Hylac forte a Imodium. Hylac je kyselý, Tak je to dílo, než ho podáme. Doporučený Entizol funguje tak 14 dní. Celý život je na Euthytoxu 2tbl denně. V roce byla operována po traumatu pánve s ochrnutím.Po půl roce bez následků a dnes i díky masážím chodí adekvátně věku.Pomohl by jí enteroZOO k dlouhodobé úpravě entero potíží ? Děkuji Svobodová

Dobrý den, docela velkým problémem ve Vašem případě je pokročilý věk psíka, kdy dochází i fyziologicky ke zhoršenému procesu trávení živin ve střevech, navíc je možné, že může být jednou z příčin chronických průjmů i hyperplastický zánět tlustého střeva (zduření sliznice a stěny střeva), s následnou poruchou resorbce vody, a tím k přetrvávání průjmů. Entizol může zabírat dočasně, není vhodné jej aplikovat neustále nebo v krátkých časových intervalech (rezistence bakterií a prvoků). Navíc dysfunkce štítné žlázy se může na zdraví psa také negativně podepsat. Bez obav můžete vyzkoušet přípravek Entero ZOO gel , který je neškodný, nevznikají při jeho používání nebezpečí rezistencí patogenů, navíc je a jejich toxiny na sebe váže a pomáhá odvádět z těla stolicí. Lze vyzkoušet aplikaci Entero ZOO gelu u Vašeho retrívra v aplikační dávce 1 polévková lžíce 3 x až 4x denně a zapít vodou. Samozřejmě by bylo ideální komplexní vyšetření zdravot. stavu psa, doplněné i o endoskopické vyšetření střev, odběry krve a parazitologické vyšetření stolice. Jako doplňkovou terapii je ideální doporučení nastolit jako krmivo některou z tzv. veterinárních diet se zaměřením na potíže gastrointestinálního aparátu (Hills, Royal Canine,Trovet,Specific atd.),po poradě s Vaším vet.lékařem. S pozdravem Dr. Zobač Jan

Vladislav Červený
02.12.2011

Dobrý den, mám pětiměsíčního yorkšíra je trochu přerostlý (4,5 kg) krmím granulemi Royal Canin junior s trochou masové paštičky pro štěňata. Pes často zvrací když ne každý den tak obden určitě, z přejídání to není krmím podle tabulky u granulí. Je však pravda že venku sežere cokoli a neustále běhá s čenichem u země. Pomůže nám enteroZoo? A jak dávkovat u štěněte? Děkuji Vladislav

Dobrý den, u jorků je zvracení relativně častější problém, než u jiných plemen psů, máte pravdu v tom, že často, zejména venku něco špatného slupnou a pak mají zažívací problémy. Další příčinou může být právě časté podávání paštičky, byť je určena pro psy. Většina psích konzerv a paštik obsahuje různé soli a zchutňovadla a to vše vyvolává zvláště u citlivých psů tzv. překyselení žaludku popř. až zánětlivý proces. Bez obav můžete aplikovat EnteroZOO gel, pro Vašeho jorka v dávce 1 kávovou lžičku 2x denně. Pokud zvracení nadále přetrvává (déle jak 24 hod. je namístě navštívit vašeho veterináře, který na základě podrobnějšího vyšetření klinického zdrav. stavu zahájí další léčbu, případně i antibiotiky. Je potřeba někdy zvažovat i onemocnění jiných orgánů než jen žaludku (např. ledvin), pokud pes zvrací. Pro všechny případy je dobré mít doma tento přípravek, může se hodit při průjmových onemocněních nebo podezření na různé intoxikace. S pozdravem Dr.Zobač

Karolína
01.12.2011

Dobrý den, je možné dávat Enterozoo i koním? Pomáhá při alergii na seno? A pomohl by při případné kolice? Máme valacha cca 600 kg, jaké množství by měl užívat a nevyrábí se i ve větším balení? Děkuji KP

Lze použít Entero ZOO gel u koní, pokud mají silnější průjem, tak na jeho zastavení, doporučuji však každý případ konzultovat s veterinářem (může jít o infekční, parazitární nebo alimentární příčiny...). Dávkování je na uvážení s ohledem na hmotnost koně a závažnost zdrav. stavu. Průměrná dávka na 600 kg koně může být 4 polévkové lžíce 3 x denně. Nedoporučuji zbytečně zvyšovat dávky z důvodu možného vyvolání obstipační zácpy a následného možného vzniku obstipační koliky. Léčebné použití gelu při kolikách jakéhokoliv původu mi přijde jako kontraindikace (naopak je třeba zvíře pořádně zavodňovat, nejlépe objemnými infúzemi inj. tekutin do žíly. Co se týče použití při alergických projevech na seno, lze využít přípravku a jeho adsorbčního účinku k vyvazování alergenů z krmiv a neškodného vyloučení z těla. Znovu zdůrazňuji opatrně při dávkování, aby nevznikla zácpa s kolikou! Nevyrabi se ve většim baleni, ale vyrobu většich balěni mame v planu v r. 2012-2013. S pozdravem Dr.Zobač

Pavla
01.12.2011

Dobrý den, zajímalo by mě, jestli mohou Enterozoo užívat i ptáčci, konkrétně zebřičky a jak do nich přípravek dostanu? děkuji Pavla Praha

Dobrý den, lze využít přípravku Entero ZOO gelu i u ptactva, včetně exotického. Lze jej využít při podezření na průjmová onemocnění nebo při podezření na intoxikace z krmiva, včetně plísňových kontaminací v krmivu. Nejlepší metodou aplikace pro ptactvo je ředění Entero ZOO gelu do pitné vody, pro zebřičky se může jevit dávkování 1 kávová lžička do 1dcl napájecí vody. Každý den připravovat roztok čerstvý. Rozpustnost přípravku ve vodě je dobrá. S pozdravem Dr.Zobač

Dana
08.11.2011

Dobrý den, mám pejska 2r. jezevčíka, 5kg, zvýšené jaterní testy ALT5,6 /norma je do 1/ bylo mi doporučeno užívání přípravku, jaké mámzvolit dávkování? Děkuji Dana.

Dobrý den, ohledně řešení situace s onemocněním jater u jezevčíka bych konstatoval tolik: Entero ZOO gel je vhodné použít v dávce 1 kávovou lžičku , a to alespoň 3x denně a zapít vodou.Také záleží na tom, čím je psík krmen (granule, konzervy, vařené maso atd.). Je to v podstatě mladý pes, ALT je vysoké, není mi známo, co tento stav vyvolalo, jestli infekce jater, či intoxikace nějakou látkou? Doporučil bych i současnou aplikaci tobolek s obsahem výtažku z Ostropestřece mariánského, který pomáhá detoxikovat jaterní parenchym (Flavobion, Legaphyton ...). Lze doporučit i tzv. veterinární dietu (granule, kapsičky...) s obsahem látek šetřící jaterní parenchym, od mnoha výrobců jako třeba Hills, Royal Canine, Trovet, Specific . Bylo by vhodné po čase udělat další vyšetření krve na jater. enzymy, aby se případně zjistilo zlepšení zdravotního stavu. S pozdravem Dr.Zobač

Vortelová
07.11.2011

Dobrý den, mohou užívat Enterosgel i fretky? Obě naše fretky mají silný zánět v tělíčku, jedna močový měchýř a zřejmě i játra (bilirubin v moči), druhá inf. zánět mozku a zřejmě i ve střevech (mají hlen ve stolici). Léčba je vleklá již měsíc podáváme atb. injekčně + vitamíny B. Popřípadě, že ano jaké množství? Krevní testy prokázaly zánět v organismu, lymfopenie, zvýšená hladina močoviny (dehydratace) + fosforu,druhá fretečka hematokrit na spodní hranici normy, s ohledem na dehydrataci mírná anemie, hyperproteinemie,hyperalbuminemie a zvýš. hladina močoviny zřejmě v souvislosti s dehydratací. Děkuji za odpověď

Jak popisujete v dotazu, Vaše dvě fretky mají vážné zdravotní poruchy spojené s nějakou těžší infekcí. Může také jít o komplikovanou virovou infekci, kde potom i antibiotická léčba selhává. Použití přípravku Entero ZOO by bylo opodstatnělé v případě průjmového průběhu (v dávce půl kávové lžičky 2x denně, po dobu 3 - 4 dní), Pokud průjmové stavy nejsou, díky tomu, že se gel neresorbuje přes stěnu střeva, není jeho aplikace nutná. Důležité je, jaká antibiotika se aplikují a důraz je kladen na dostatečnou hydrataci organismu + doplňkovou léčbu (jak uvádíte vitamíny sk. B atd.). S pozdravem Dr.Zobač

Maskovi
02.11.2011

Dobry den, mohu pripravek ENTERO ZOO podavat i psum a zvysit tak > jejich odolnost jako napr. wobenzyn. dekuji za odpoved a ma tento pripravek vliv na ochranu pred praskovanim - chemotranz?

Dobrý den,
Přípravek Entero ZOO na rozdíl od přípravku Wobenzym má adsorbční účinek, tzn. že na sebe váže střední a nízkomolekulární látky a částice se kterými příjde potažmo v zažívacím traktu do styku. Nepůsobí tedy přímo na tělesné tkáně (játra,ledviny...), ale svým způsobem je chrání od různých cizorodých a toxických látek právě již v úseku trávicího ústrojí tím, že na sebe důsledně tyto škodliviny váže a tvoří s nimi pevnou vazbu a potom jsou spolu beze zbytku vyloučeny z těla stolicí. Využití tohoto přípravku může být jak léčebné, např. při různých průjmových onemocnění infekčního nebo neinfekčního charakteru (dávkování a četnost aplikací viz. návod v příbalové informaci), tak při podezření na pozření nějaké toxické látky ( návnady na hlodavce, různé chemikálie, dále látky alergení povahy).

Lze užívat Entero ZOO gel do určité míry i preventivně s tím, že se doporučená dávka sníží alespoň o polovinu až 2/3 dávky doporučené. Je třeba hlídat vyměšování stolice zvířete, aby nebyla způsobena naopak zácpa. Pak je třeba udělat v užívání přestávku a podávat více tekutin k pití a nutit zvíře do intenzívnější pohybové aktivity. Výhodou přípravku je jeho neškodnost a dobrá účinnost. Při těžším průběhu střevních katarů je třeba doporučit i potlačení infektů vhodnými antibiotiky od veterináře. Osobně mám s tímto novým přípravkem dobré zkušenosti, co se týče i při různých alergických projevech u psů po zkrmování nekvalitními granulovanými krmivy (viz. marketové"šunty"), které jsou často přesolené a "dobře" tuky obohacené, což bohužel psům i kočkám náramně chutná a přitom jim náramně škodí na zdraví. I zde by se našlo uplatnění využít tento přípravek, samozřejmě lze jen doporučit tato krmiva nezařazovat do denní výživy zvířat. Na trhu je celá řada kvalitních a chutných granulovaných krmiv, jejichž kupní cena je někdy o něco vyšší, ale o to méně pak bývá zdravotních problémů.

S pozdravem MVDr.Zobač Jan